Remont&ehitus

Mida teha, kui radiaator ei taha toas soojaks minna?

Kui elad kortermajas ja sul on keskküte, siis võid ühel hetkel avastada, et radiaatorid ei lähe olenemata kütmise alustamisest ikkagi soojaks. Kõigepealt tasub muidugi üle kontrollida, kas sa äkki pole radiaatori termostaati maha keeranud. Kui termostaat on õiges asendis ja radiaator peaks soojaks minema, aga ikkagi ei lähe, siis võib probleem olla selles, et radiaatorisse on tekkinud õhk. See häda kipub kimbutama rohkem neid elanikke, kes elavad kortermaja kõrgematel korrustel.

Kuidas radiaatorit õhutada?

Kui tunned, et saad tööga ise hakkama, siis saab radiaatori õhutamise kodus ka ise ära teha. Vastasel juhul kutsu koju spetsialist.

Alustuseks pead lahti keerama radiaatori küljes oleva õhutuskraani. Kindlasti ei tohi õhutuskraani kiire hooga lahti keerata, sest sealt võib hakata välja jooksma vett. Kui radiaatorist tulev vesi purskab ebaühtlaselt õhutusventiilist välja, siis see tähendabki, et õhk on radiaatori sees. Sellisel juhul tuleb lasta veel joosta nii kaua, kuni see muutub ühtlaseks veenireks. Ühtlane veenire annab mõista, et kogu õhk on radiaatorist kätte saadud. Umbes pool tundi pärast õhutamist peaks radiaator minema ühtlaselt soojaks.

Kui radiaator ei taha ikka soojaks minna

Tasub tähele panna, et radiaator ei olegi kogu aeg soe. Kui toatemperatuur on radiaatori meelest normaalne (ja sinu meelest ka), siis on termostaat radiaatori küttevee pealevoolu sulgenud, kuna tuba ei vaja rohkem kütet.

Kui toatemperatuur on aga jahedam, kui oled soovinud, siis võib põhjuseid olla mitu:

  • Radiaator võib olla seest ummistunud, sest lubjarikas vesi tekitab radiaatori sisemuses katlakivi, mistõttu küttekeha soojusväljastus aja jooksul väheneb. Sellisel juhul tuleks küttesüsteem läbi pesta. Seda ise ei tehta, vaid kutsutakse spetsialistid.
  • Kui radiaator on ebaühtlaselt soe, siis võib põhjuseks olla ummistus või väike küttevee tsirkulatsioon.
  • Radiaator on antud ruumi kütmiseks liiga väike.
  • Termostaatventiil võib olla umbes, ka sellisel juhul kutsu santehnik kohale.

Et radiaatorid töötaks tõrgeteta, siis ei tohi neid katta kardinatega ega mööbliga, või lükata mööblit neile väga lähedale. See kehtib ka radiaatori termostaatpea kohta. Kui korteris on vaheuksed avatud, siis tasub hoida radiaatoreid terves korteris ühesuguse temperatuuri juures.

Allikas: santehnik.ee blogi

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.