Remont&ehitus

Miks peab suuremate remonditööde planeerimist alustama projekti tegemisest?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Kui plaanis on suuremat sorti remont või kodu renoveerimine, peab üldjuhul alustama korraliku projekti kokku panemisest.

Milleks projekt?

Projekti tegemine võib esmapilgul tunduda kasutu aja ja raha raiskamisena, kuid spetsialistide sõnul on see siiski vajalik.

Projekti tegemise ajal saab kõik muudatused, sobivad materjalid ja teised taolised asjad üksipulgi läbi mõelda. See aitab remondiplaanid selgmaks saada ja ebaõnnestumise ohtu vähendada.

Usalda osa töid asjatundjaile

Korrektne projekt ja selle põhjalik ülevaatamine aitab planeerida ka tehtavaid töid ning otsustada, missugused neist saab soovi korral teha ise, millised on mõistlikum usaldada spetsialistide hoolde.

Asjatundjad soovitavad, et spetsiaalseid oskusi nõudvad või väga suuremahulised tööd (nt planeeringu muutmine, katuse- või paljude akende vahetus jms) võiks lasta teha ettevõttel, mis tegeleb ehitustöödega ning saab garanteerida kvaliteetse töö.

Lepi tööd ja ajakava ehitajaga detailselt kokku

Ehitusettevõttelt tellitud tööd on soovitatav kuni detailideni kokku leppida, et nii tööde tellija kui ehitaja kõigest võimalikult ühtemoodi aru saaksid. See aitab vältida hilisemaid arusaamatusi ning vaidlusi ning siingi on hea lähtuda olemasolevast projektist.

Lisaks töödele peaks ehitajaga paika panema ka tööde tegemise graafiku ning vahetähtajad. Sel moel ei kogune asjade üleandmine ning vigade parandused objekti lõppu ja valmimise tähtajast on kergem kinni pidada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.