Remont&ehitus

Nõmmel otsitakse spetsialistidelt vastuseid vanade majade taastamiseks

Restaureeritud maja.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tallinna Nõmme linnaosa valitsus kutsub kõiki nõmmelasi 17. mail kell 18 osalema avalikul arutelul vanade majade renoveerimise ja rekonstrueerimise teemal. 

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul takerduvad Nõmme inimesed vanade majade renoveerimisel tihti bürokraatlikku kadalippu. „Otsustasime linnaosavalitsuses, et kogume kokku inimestele peamist peavalu tekitavad küsimused ning otsime neile ühiselt vastuseid. Nõmme inimestel on võimalik meile selle nädala jooksul saata oma renoveerimisega seotud probleeme ning järgmisel teisipäeval, 17. mail leiame neile koos spetsialistidega vastuseid,“ rääkis linnaosavanem.

Vanade majade renoveerimise ja rekonstrueerimise teemat kommenteerivad Tallinna abilinnapea Madle Lippus ning Tallinna linnaplaneerimise ameti spetsialistid Kai Nõva, Sabina Kauksi ja Kirsi-Merilin Luik. Ühiselt vaadatakse antud teemavaldkonna erinevaid näiteid. Selgitatakse linna poolseid ootuseid nii miljööväärtuslike kui muinsuskaitse all olevate majade puhul. Antakse vastuseid varasemalt linnaosavalitsusele laekunud nõmmelaste põhiprobleemidele seoses renoveerimis- ja rekonstrueerimistöödega.

Kõigi Nõmme inimeste probleemküsimusi seoses renoveerimis- ja rekonstrueerimistöödega oodatakse e-posti aadressile nomme@tallinnlv.ee kuni 16. maini. Avalik arutelu toimub 17. mail kell 18-19.30 Nõmme linnaosa valitsuse aulas Valdeku tänav 13. 

Samaaegselt toimub ülekanne Nõmme linnaosa valitsuse Facebooki lehel facebook.com/nommelinnaosa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.