Remont&ehitus

Pildid: aasta betoonehitiseks valiti võimas eramu

Aasta betoonehitiseks valiti Laaneotsa maja Harjumaal.Fotod: Eesti Betooniühing

Rubriiki toetab

Täna peetud betoonipäeval kuulutas Eesti Betooniühing välja konkursi “Aasta betoonehitis 2020” võitjad.

Eesti Betooniühing kuulutas tänasel betoonipäeval välja konkursi „Aasta betoonehitis 2020” võitjad. 

Aasta betoonehitis: Laaneotsa maja Harjumaal (Joel Kopli, KUU Arhitektid)

Žürii kommentaar: „Hoone, kus betooni on käsitletud delikaatselt ja asjatundlikult. Hoone sulandub maastikku, luues tervikliku elukeskkonna. Välispindadel on mänglevas dialoogis must puitlaudis ja valge betoon. Mõlemal materjalil on sarnane pinnaprofiil.            Betoon on siseruumis esiplaanil, samas seob kõik erinevad materjalid ühte. Põranda- ja seinasisesed kommunikatsioonilahendused võimaldasid luua ja esile tuua puhtaid betoonpindu. Neutraalse värvi ja kareda iseloomu tõttu rõhutab betoon kaunilt teisi materjale.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Betoon, puit, teras ja klaas põhimaterjalidena loovad elegantse terviku. Välja joonistuvad võluvad ja läbimõeldud detailid, hoolikas ehitamine ja respekteeriv suhtumine materjali ning keskkonda.”

Eriauhind: Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ja Tartu Ülikooli Narva kolledži ühine õppe- ja majutushoone.

Ehitaja – Nordecon AS.

Žürii kommentaar: „Funktsionaalselt mitmetahulise ja ühiskondlikult tundliku hoone ehitamise eest, kus betoon ei oma mitte ainult kandvat rolli, vaid on ka esteetiliselt ja arhitektuurselt mõjuvõimas. Tulemuseks on jõuline ja läbimõeldud hoone, mis suudab ennast kehtestada olemasolevas massiivses tüüpses linnakeskkonnas. Betooni tähtsus tuleb eriliselt esile kandvates ja tehniliselt nõudlikes konstruktsioonides.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Kvaliteetsed betoonpinnad annavad hoone avalikele ruumidele selge ja ühtse ilme ning harmoneeruvad stiilselt elukorruste puitkonstruktsioonidega.”

Eriauhind: Toom-Kuninga 15 korterelamu, Tallinn

Tellija: Metro Capital OÜ

Betoonelemendid: E-Betoonelement OÜ.

Žürii kommentaar: „Julge ja omapärase fassaadilahenduse tellimise eest, kus maitsekalt mitmekülgsetest betoonelementidest fassaad toetab hoonete läbimõeldud mahulist lahendust.”

Žürii esimees Aadu Kana: „Tunnustame fantaasiarikaste ja rohkete variatsioonidega, kõrgete kvaliteedinõuetega betoonelementide vastutustundliku valmistamise eest. Mahukas elementide tarne teostus keeruka logistilise operatsioonina, kus osales 8 tehast Eestist, Lätist ja Leedust.”

Eriauhind: Narva linnuse konvendihoone rekonstrueerimine

Arhitektuur ja sisearhitektuur: arhitektuuribüroo JVR ja Stuudio Truus:Kalle Vellevoog, Tiiu Truus, Andrus Andrejev, Martin Prommik, Lidia Zarudnaja, Annika Liivo.

Žürii kommentaar: „Ajaloolise kehandi ja betooni omavahelise oskusliku liitmise eest. Betooni kui materjali tunnustav ning mõjuvalt väljendusrikas arhitektuurne lahendus treppide ja vahelagede kompositsioonina ajalooliste kivimüüride vahel.”                                                                                                                             
Žürii esimees Aadu Kana „Imetlusväärne on uue ja vana konstruktsiooni peenetundeline käsitlus ning kõikide detailide pieteeditundlik väärtustamine. Arhitekti ja ehituskonstruktori loova koostöö ning ehitaja silmapaistva teostusega on saavutatud väljapaistev lahendus, kus ajalooline vaade on avardatud läbi uue liikumise.”

Ajakirja Ehitaja eriauhinna sai Sillamäe linnavalitsus – Sillamäe rannapromenaadi tellijana.

Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna sai korterelamu Torn projekteerija – Pikoprojekt OÜ.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.