Remont&ehitus

Pildid: vaata, kuidas edenevad Tartu suvises gaasiplahvatuses räsida saanud korterite taastamistööd

Tartu gaasiplahvatuses kannatada saanud maja.Fotod: Gjensidige

Rubriiki toetab

Augusti keskpaigas Jaama 77 kortermajas toimunud rängas gaasiplahvatuses kahjustada saanud korteri taastamistööd on esimestes korterites jõudnud siseviimistlustöödeni.

Gjensidige kahjukäsitluse osakonna juht Maarika Mürk ütles, et tänaseks on taastamistööd jõudnud nii kaugele, et mõnes korteris on käsil siseviimistlustööd ja mitmes korteris käivad korteriomanikega arutelud siseviimistluse detailide osas. Järgmiseks nädalaks on planeeritud fassaadipuhastustööd, mille käigus eemaldatakse tahmakahjustused ja antakse majale värskem ilme.

“Kahjustada saanud Jaama 77 kortermaja trepikoja elektritööd on tänaseks valmis, paigaldatud on uued tuletõkkeuksed ning korteris, kus toimus plahvatus, on ära vahetatud kandvad konstruktsioonid. Kogu trepikojale on paigaldatud uus torustik ja taastatud küttesüsteemid. Mitmes korteris teostavad maalrid siseviimistlustöid. Korteriomanikuga käivad arutelud täpsema sisekujunduse, näiteks värvilahenduste osas,” kirjeldas ta.

Jaama 77 kortermajal oli kindlustatud nii hoone karp kui ka korterite siseviimistlus, mistõttu hüvitab Gjensidige kindlustus kõik vajaminevad remonttööd nii majas sees kui ka näiteks maja taga kahjustada saanud mänguväljakul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.