Remont&ehitus

Pilt: magalapiirkondade majaesised saaks väga vähese vaevaga väga ilusaks, kui keegi vaid viitsiks tegeleda

Punane tänav Tallinnas praegu.Foto: mitte_tallinn Instagram

Rubriiki toetab

Eesti magalarajoonid on koledad kohad, kus leidub vähe silmailu hoolimata sellest, et maju jõudsalt renoveeritakse. Tegelikult saaks palju paremini, tõestab üks kavand.

Instagrami-kontol mitte_tallinn saab juba mõnda aega näha ideid sellest, kuidas linnaruumi väga väheste vahenditega palju inimsõbralikumaks ja rohelisemaks muuta. Nüüd on järg magalarajoonide kätte jõudnud.

Ühe Lasnamäel Punasel tänaval asuva maja näitel on loodud euroopalik majaesine, mis arvestab vähem autokesksuse ja rohkem inim- ja keskkonnasõbralikkusega.

Kas poleks palju parem? Foto: mitte_tallinn Instagram

“See on näide sellest, mida peaks linn tegema, et elanike elukeskkond oleks mõnus. Autoparklate laiendamiseks lubade andmine on lihtsalt autostumise külvamine. Kõigi autod ei pea seisma päevast päeva akna all. Sõidad harvem, siis auto seisku eemal – täiesti normaalne kogu Euroopas,” seisab selgituseks võrdluspiltide all.

“Teame, et kogu arenenud Euroopa on oma magalate keskkonnad teinud selliselt vaikseteks ja rohelisteks. Inimesed tahavad elada selliselt! Aga miks raiume meie Venemaa halvimate eeskujude järgi, kus on suva elukeskkonnast ja autod peavad ootama ukse ees. See on nii primitiivne!” leitakse kontol.

Rohkem saab lugeda siit:

View this post on Instagram

Punase tänava majade vahel. Klassikaline stseen paneelikate ümber. See on näide sellest, mida peaks linn tegema, et elanike elukeskkond oleks mõnus. Autoparklate laiendamiseks lubade andmine on lihtsalt autostumise külvamine. Kõigi autod ei pea seisma päevast päeva akna all. Sõidad harvem, siis auto seisku eemal – täiesti normaalne kogu Euroopas. Palju väiksem osa inimestest istub igapäevaselt autosse kui te arvate. Aga meie keskkond on ehitatud nende mugavusele. Tuled trepist alla ja istud autosse. Punase tänava keskelt on kesklinna 4km, mille läbib keskmine jalgrattur 15 minutiga. See on täiesti jõukohane ka pooltele 80 aastastele. Teame, et kogu arenenud Euroopa on oma magalate keskkonnad teinud selliselt vaikseteks ja rohelisteks. Inimesed tahavad elada selliselt! Aga miks raiume meie Venemaa halvimate eeskujude järgi, kus on suva elukeskkonnast ja autod peavad ootama ukse ees. See on nii primitiivne! *see pilt on esimene kaastöö, mille saatis Evgeniya Grevtsova @eugene_jg . Aitäh! 😊 @anuaus @riibejaanus @tallinna_kesklinna_valitsus @tallinnalinn @kristiinelov @aastaavi @ratasjuri @edgar_savisaar @eha.vork @vova_svet @tonisliinat belobrovtsev @yanatoom @jufereva #kalleklandorf #talvorüütelmaa #kõlvart @lasnamae_linnaosa_valitsus @haabersti_linnaosa @k-projekt @trev2eesti @tiitterik #tõnismölder @peeterjarvelaid #tallinnalinnavolikogu #linnadinimestele #rohelinepealinn #ligipääsetavus @eestikeskerakond @grete_sillis @kadrisimson @andreinovikoveestist @monikahaukanomm @kristiryytel @lasnaidee @lasnamaenk @lasna_noored @up.lasgy @lasnamae_gumnaasium @lasnamyae @lasnamae.autokool @lasnamaemuuseum @lhuvikool

A post shared by Tallinna Linnapea (@mitte_tallinn) on

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.