Riik jagab eramajade remontimiseks välja ligi 30 miljonit eurot

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Selle aasta teises pooles avaneb Kredexil uus väikeelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvoor, mille raames panustatakse väikeelamute energiatõhususe suurendamisse rekordilised 28 miljonit eurot. 

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Kredexi ühendasutuse eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on ka praegu võimalik väikeelamute omanikel toetust saada, ent üleminekul uuele rahastusallikale peatatakse ajutiselt taotlemine.

“Oleme saanud turuosalistelt signaali, et praegu maja korrastada soovijad ei jõuaks töödega valmis sellises ajaraamis, mis võimaldaks olemasolevast eelarvest väljamakse teha. Selleks, et keegi toetusest ilma ei jääks, peatame alates 1. juulist praeguse vooru ning taasavame taotlusvooru juba aasta teises pooles. Kindlasti tasub elamu rekonstrueerimise plaanidega jätkata, et vooru taasavanedes saaks töödega alustada. Eriti arvestades, et edaspidi on pikemaks perioodiks ettenähtud püsivam rahastus ka väikeelamute omanikele,” kommenteeris Reinsalu pressiteates.

Kui soovitakse toetusega töid teostada, ei tohi töödega alustada enne uue vooru algust ja taotluse esitamist. 

Seni on kõige enam toetust taotletud päikesepaneelide paigaldamiseks, fassaadi, katuse, vundamendi või esimese korruse põranda soojustamiseks, küttesüsteemi renoveerimiseks või asendamiseks, akende-uste vahetamiseks ning ventilatsioonisüsteemi rajamiseks, remondiks või asendamiseks. 

Tänaseks on toetuse eraldamise otsus tehtud juba 2255 korral kogusummas 15,4 miljonit eurot. Projekte on rahastatud nii Euroopa Liidu Taaste- ja vastupidavusrahast (RRF) kui ka riigieelarvelistest vahenditest. Järgnevatel aastatel jagatakse toetust RRF vahendidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.