Remont&ehitus

Kasuta juhust: sel sügisel saab kursusel õppida palkmaja ehitamist ja palkide vahetamist

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

MTÜ Vanaajamaja korraldab sel sügisel neli koolitust, kus saab õppida palkmajade ehitamist ja vanade palkide vahetamist.

Viiepäevane palkmajaehituse kursus on mõeldud algajatele, kes tunnevad puutööriistu ning soovivad omandada käsitsi palkmaja ehituse esmased oskused. Õppetöö on 100% praktiline ja selle käigus ehitatakse väikest palksauna kalasaba tapiga. 

Viiepäevase kursuse raames jõuab paika panna keskmiselt 2-3 palgiringi, kuid kursuse vältel käsitletakse kogu palkhoone ehitamisprotsessi ja püstitamist aluspalgist kuni müüripalgini.

Palgivahetuse koolitusel õpitakse, kuidas taastada palkhoonet ilma seda lahti võtmata. Kuidas käib hoone tõstmine ja alumiste palgiridade vahetus?

Suuremate palkhoonete puhul ei ole palkide vahetamiseks muud võimalust, kui hoone üles tõsta ja palke alt poolt vahetada. Kursuse raames õpitakse seda tööd palgist rehe näitel, millel lähevad vahetusse alumised palgiread. 

Kursus on praktiline. Vajalikud on välitingimustes tegutsemiseks tööriided ja jalanõud (võimalusel turvasaapad), töökindad. Kõik isikukaitsevahendid (kõrvaklapid jm) on kohapeal. Soovi korral võib võtta kaasa oma tööriistu, kuid vajadust selleks ei ole.

Koolituste toimumise ajad:

14.09–18.09 – palkmajaehituse kursus

28.09–02.10 – palkmajaehituse kursus

05.10–09.10 – palgivahetuse kursus

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.