Tallinna südalinna kerkib puidust kortermaja

Võistluse 7 uus kortermaja.Foto: arendaja

Rubriiki toetab

Eesti suurimaid kinnisvaraarendajaid Hepsor rajab Tallinna südalinna aadressile Võistluse 7 unikaalse keskkonnasäästliku puidust kortermaja. See liimpuitmaja on esimene omalaadne Tallinnas, paistes silma oma keskkonnakestlikkuse ning innovaatiliste lahendustega.

Eesti Kunstiakadeemia Puitarhitektuuri Kompetentsikeskuse PAKK teadurid, arhitektid Siim Tuksam ja Sille Pihlak on loonud 20. sajandi alguse Lenderi puitmaja tüübile – mille poolest on tuntud Kalamaja, Pelgulinna, aga ka Kadrioru ja Uue Maailma asumid – uue, tänapäevastele vajadustele vastava alternatiivi sLender kohandatava tüüpkortermaja. See on täiesti uus lahendus, mille keskmes on keskkonnahoid ning kliimakindlust loovad rohetehnoloogilised lahendused.

Eesti arhitektide ning puitarhitektuuri-tööstuse kõige paremaid teadmisi rakendades sündinud sLenderi kortermaja teeb eriliseks selle täielikult puidust konstruktsioon. Puit ehitusmaterjalina pakub paindlikkust projekteerimisel ja võimaldab luua kaasaegseid lahendusi, mis on keskkonnasäästlikud ja madala süsiniku jalajäljega.

“Hepsor on pühendunud uuenduslike ja kestlike lahenduste loomisele, rajame unikaalseid ja kvaliteetseid elamuid ning ärihooneid. Eesti esimese sLenderi kortermaja rajamine võimaldab meil pakkuda keskkonnasõbralikke kodusid, mis sobivad hästi teadlikele ja tulevikku vaatavate kliendile. Kuna hoone saab olema unikaalne kogu Eestis, viime kestlike kortermajade arenduse uuele tasemele ja nii saab see edaspidi innovatsiooni suunanäitajaks kogu sektorile,” ütles Hepsori juhatuse liige Henri Laks.

“sLender on täiesti unikaalne arhitektuurilahendus, mis sobib nii meie muutuva kliima kui ka pealinna miljööga. Selliseid kohandatavaid tüüpkortermaju, mille loomise fookuses oleks keskkonnahoid ja säästlik ressursikasutus, tehastoodetavus ja projekteerimistehnoloogia areng, pole Eestis varem tehtud. Seega on põhiväärtused jäägivaba ehitus (hoidume tootmisjääkide tekkest), digitaalsed lahendused (parameetriline kohandatav mudel), ringne disain (hoone kõik elemendid on demonteeritavad ja taaskasutatavad) ja muidugi hea sisekliima ning uued ruumikvaliteedid (astmelised, varieeruva laekõrgusega ja avarad ruumid). Usun, et seda tundub palju, mida ühe majaga korda saata, aga oleme see-eest teinud kuhjaga eeltööd EKA ja TalTechi teaduritega ja nüüd on aeg uurimistulemused rakendada ning teha teadmussiiret akadeemia seinte vahelt ehituspõllule,” ütles arhitekt Sille Pihlak.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.