Remont&ehitus

Tartu annab restaureermistoetust 38 taotlejale

Tartu linn jagas restaureerimistoetusi.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tartu linnavõim otsustas teisipäeval eraldada restaureerimistoetust 38 taotlejale.

Tartu linn annab restaureerimistoetust miljööväärtuslikel aladel asuvate või miljööväärtusega üksikobjektidena kaitse all olevate enne 1944. aastat ehitatud ehitiste arhitektuursete originaaldetailide restaureerimiseks ja taastamiseks.

Lisaks antakse toetust kahekorruseliste puukuuride ehitamiseks ja remondiks. Detailide restaureerimistoetuse ülemmäär on sellest aastast 5000 eurot ja kahekorruseliste puukuuride toetuse ülemmäär 7000 eurot.

2021. aasta 1. märtsiks esitati restaureerimistoetuse saamiseks 38 taotlust, neist kahekorruseliste puukuuride ehitamiseks laekus vaid üks taotlus. Enim avaldusi esitati Karlovast, kust neid tuli 18.

Toetust taotleti restaureerimistöödele kogusummas 189 107 eurot. Linna eelarves on toetusteks ette nähtud 80 000 eurot. Originaaldetailide restaureerimist ning restaureerimistöid mälestistel toetatakse tänavu 48 protsendi ulatuses tööde kuludest.

Hävinenud või amortiseerunud originaaldetailide asendamist või taastamist toetatakse 45 protsendi ulatuses ning kahekorruselise kuuri ehitust 50 protsendi ulatuses tööde maksumusest. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.