Remont&ehitus

Tartu linn toetab korteriühistute rattaparkla ja jäätmemaja ehitamist

Rattad kortermaja juures.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tartu linna korteriühistud saavad esitada taotlusi toetuse saamiseks rattaparkla ja jäätmemaja ehitamiseks või süvakogumismahutite paigaldamiseks.

Toetust võivad taotleda Tartu linna korteriühistud, samuti mitu korteriühistut üheskoos, mille korterite arv on kümme või rohkem. Linna eelarvest on tänavu rattaparklate ehitamise toetamiseks ette nähtud 11 500 eurot ja jäätmemajade või süvakogumismahutite tarbeks 28 000 eurot.

Toetuse suurus rattaparkla, sealhulgas vajaliku aluspinna ehitamiseks on kuni 50 protsenti kogumaksumusest, arvestades, et toetuse ülemmäär on 3000 eurot.

Toetuse suurus jäätmemaja ehitamisel vähemalt korraldatud jäätmeveoga hõlmatud jäätmeliikide mahutite jaoks või süvakogumismahutite paigaldamisel vähemalt kahe korraldatud jäätmeveoga hõlmatud jäätmeliigi jaoks on kuni 75 protsenti kogumaksumusest, kusjuures toetuse ülemmäär on 4000 eurot.

2019. aastal sai linnalt oma jäätmemajanduse korrastamiseks toetust neli korteriühistut kokku ligi 12 000 euro ulatuses. Mullu toetusi ei jagatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.