Remont&ehitus

Tartu toetab 80 000 euroga miljööväärtuslike ehitiste restaureerimist

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Remondilaen Bigbank efektiga

Vaata lähemalt!

Tartutänavusest eelarvest on restaureerimistoetusteks miljööväärtuslike alade hoonete ning kahekordsete puukuuride remontimiseks või ehitamiseks ette nähtud kokku 80 000 eurot.

Tartu linna käesoleva aasta eelarvest on arhitektuursete detailide restaureerimiseks või taastamiseks ning kahekordsete puukuuride remontimiseks või ehitamiseks ette nähtud kokku 80 000 eurot, edastas linnavalitsus. Toetuste summa on 20 000 euro võrra suurem kui eelmisel aastal.

Toetust saab taotleda miljööaladel asuvate või miljööväärtusega üksikobjektidena kaitse alla võetud enne 1944. aastat ehitatud hoonete arhitektuursete originaaldetailide restaureerimiseks ja detailide taastamiseks.

Toetust antakse akende, välisuste, nende piirdelaudade ja luukide, fassaadikaunistuste, varikatuste, verandade, treppide, katusetornide, erkerite, korstnapitside, dekoratiivsete piirdeaedade renoveerimiseks. Toetusobjektiks ei ole interjööridetailid, katuse- ja fassaadikatted, hooldustööd jms.

Kolmandat aastat järjest on võimalik taotleda restaureerimistoetust ka miljööväärtuslikel aladel asuvatele kahekorruselistele puukuuridele, toetust saab taotleda ka uue kuuri püstitamiseks.

Restaureerimistoetus jaguneb taotlejate vahel proportsionaalselt, kõrgem protsent määratakse restaureeritavatele detailidele. Kõrgeim võimalik toetuse määr on 50 protsenti töö kuludest ning suurim võimalik toetussumma taotleja kohta detailidele on 3200 eurot ja kuurile 5000 eurot. Toetus makstakse välja pärast lõpparuande kinnitamist.

Toetust jagatakse Tartus alates 2001. aastast.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.