Remont&ehitus

Uskumatud lood: Eesti inimesed räägivad oma kõige kummalisematest kogemustest ehitajatega

Kuigi palju on väga häid ehitajaid, satub sekka ka neid, kes jama kokku keeravad ja siis õlgu kehitades tõdevad, et ikka juhtub!Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Head ehitajat on raske leida, seda teab igaüks, kes kunagi remonti kavandanud. Aga mõnikord satub teele ikka eriti kummalisi sekeldusi.

Facebooki grupis Sisekujunduse jutunurk :) Ehitus, remont, sisustus, disain jne. jagavad inimesed oma kõige kummalisemaid vahejuhtumeid ehitajatega ja lugusid, mis sinna kirja on pandud, on ikka väga mitmesuguseid.

Kõik postitused on avaldatud autorite loal.

Näiteks kirjutab üks naine: “Meile sattus ehitusmeheks selline “pärl”, kes pani näiteks aknapaled nii, et aken ei käinud lahti. “Aga milles probleem, teil on ju siin viis akent?! Tehke mõni teine lahti siis!” soovitas ehitaja lahkelt.

Aga sama pere teine kogemus on veelgi parem: “Üks teine tüüp, kes tegi vannitoas remonti, jäi vahele sellega, et käis oma naisega meil mullivannis, kui ise ära olime, aga mees pidi korraks koju sõitma. Juhtub!” ütleb naine lõbustatult.

Kuidas meeldiks ehitaja oma kodust sellises olukorras tabada? Foto: Shutterstock

Teine naisterahvas kirjeldab kummalist kogemust köögipaigaldajaga. “Köök on L-kujuga ja kui tulin vaatama, kuidas läheb, siis oli ta suutnud L-nurga teravnurgaks sättida – minu nõudmise peale see korda teha küsis ta minu käest, et kas ma arvan, et kõik täisnurgad peaksid mu meelest 90 kraadi olema… Nõuderesti ostis kitsama kui kapi sisemine laius – seda plaanis ta kohendada nii, et võiks ju kapi sisse mööbliplaate juurde laduda, et resti pikkus parajaks saaks.”

Ja tema kokkuvõte asjast oli: “Sul on ju oma köök ja kodu olemas. Mis sa hädaldad – ma pean ise ühikas elama, seal ei olegi kööki.” Vot nii! Lapikpudelid olid kogu aeg kõrval,” meenutab naine.

Ka põranda vahatamisega oli sel perel väga omapärane kogemus: “Põrandate õlitamine käis nii, et õlivaha valati põrandale ja arvati, et õlivaha peab ju ise põrandasse imbuma. Kui mehega 24 tundi hiljem õhtul vaatama läksime (teadsime, et hommikul õlitatud), astus mees tuppa ja jäi põranda külge kinni…” räägib naine.

Kehv vannitoaremont on ohtlik kogu elamisele. Foto: Shutterstock

Kolmandas peres on naeruväärne kogemus vannitoaehitajaga. “Vannitoas põrandakalle keskelt äärte poole. Kena kraapida seda vett nurkadest põranda keskel olevasse äravooluauku. Lisaks unustas ära, kuhu seinas torud pandi ja puuris esimese laksuga torusse sisse. Tegu oli välismaal “hektarite kaupa vannitube ja saunasid” teinud mehega,” meenutab töö tellija.

Milliseid huvitavaid kogemusi sul ehitajatega on?

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.