Remont&ehitus

Vaata, millise laheda nipiga muutis Eesti naine selle musta klaveri tõeliseks interjööripärliks

Foto: Mai-Liis Raidaru

Rubriiki toetab

Sisekujunduse huvilise Mai-Liis Raidaru eresinine klaver on kogunud internetis üle tuhande meeldimise.

Raidaru sõnul käis talle mõtte klaveri ülevõõpamiseks välja sõbranna. “Esimene reaktsioon oli: kindlasti mitte!” ütles Raidaru. “Mul oli muusikariista vastu nii suur austus, et see kõlas niimoodi, nagu oleks ta soovitanud põletada raamatuid.”

“Aga siis ma rääkisin veidi muusikute ja klaverihäälestajaga, kes väitis, et pühapäevamängijale sellest heli ei muutu,” rääkis Raidaru. “Niisiis otsustasin klaveri üle värvida, kuigi tundsin hinges suurt värinat.”

Raidaru veetis tunde Pinterestis ja otsustas, et klaver tuleb erksas toonis. “Tahtsin heledat värvi, sest nurk, kuhu oleme paigutanud klaveri, on pime,” sõnas Raidaru.

Raidaru leidis spetsiaalsest kauplusest sobiliku Eicó mineraalvärvi. “Seal maksis liiter värvi 30 eurot ehk siis purk oli kolm korda kallim kui tavapoes,” sõnas Raidaru. “Aga see on kõige parem värv, mida olen kunagi kasutanud.”

Raidaru käis enne värvima asumist klaveri liivapaberiga üle, seejärel kandis peale kaks kihti värvi. “Liitrisest purgist kulus vaid kolmandik,” sõnas ta. “Värv kattis väga hästi, oli mõnusa voolavusega. Olen aktiivne pintseldaja, aga seda kasutades ei lennanud kuhugi ühtegi üleliigset piiska.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.