“Toetuse saab välja maksta, kui kõik toetatavad tööd on teostatud. Taotluse esitamisest kuni projekti lõpetamiseni läheb keskmiselt üheksa kuud. Kui taotlus esitatakse veebruari lõpus, jätkub veel piisavalt aega, et saada positiivne rahastusotsus ning tööd lõpule viia. Pärast 1. märtsi esitatavate taotluste puhul oleks väga suur risk, et taotlejad teevad suuri kulutusi, kuid ei jõua enam projekte lõpetada ja jäävad seega toetusest ilma,” ütleb EISi eraisiku toetuste valdkonna juht Kersti Saar.
Saar lisas, et eelmise aasta kevadel avatud vooru puhul on näha, et alates hilissuvest on huvi toetuse vastu olnud pidevas languses. “Huvi vähenemine ajas näitab, et peaaegu kõik, kes on soovinud oma maja toetuse abil rekonstrueerida, on tänaseks jõudnud taotluse kiirustamata esitada. Viimastel kuudel on taotlusi esitatud lausa kümme korda vähem kui toetusmeetme avanemisel,” selgitab ta.
Taotlusi saab esitada veel ligi kuu aega, mis annab kõigile neile, kes on juba toetuse taotlemiseks vajalike ettevalmistustega alustanud, võimaluse need rahulikult lõpetada ning taotlus esitada.
Lisainfo väikeelamute rekonstrueerimistoetuse kohta:
https://kredex.ee/et/majaduueks