Sisustus

Ära sisusta end vaeseks: nendest kohtades leiad mööbli soodsalt

Hinnad mööblipoodides võivad panna kulmu kergitama, aga on ka soodsamaid alternatiive.

Võiks arvata, et pisikese öökapi või kummuti saab mööblipoest kätte mõnekümne euroga, aga võta näpust, tihtipeale tuleb hinnale lisada sada eurot otsa. Kodugeenius uuris, kuidas on võimalik sisustada säästlikult.

Facebook ei ole pelgalt vestlusnurk

Facebooki rakenduse all vasakus nurgas ja arvuti versiooni puhul üleval vasakus nurgas on majakujuline nupp, mis avab ukse maailma, kus võib saada uue Ikea voodi tasuta ja korraliku söögilaua eest peab käima välja kümme eurot.

Tegemist on Facebook Marketiga ehk turuga, kus saavad Facebooki kasutajad müüa ja osta kõike alates kõrvarõngastest kuni talverehvideni välja. Peamiselt läheb siiski kaubaks mööbel ja sisustuselemendid, mis on jäänud kodus ajale jalgu või lihtsalt ei sobi ülejäänud elamisega nii hästi kokku, kui algselt arvati.

Facebook Marketis võib leida nii retrot kui ka moodsat disaini.

Rakenduse kasutamine on väga lihtne: märgates meeldivat eset vajuta pildile ja ette tuleb suurelt asja hind, asukoht ja võimalus võtta otse müüjaga ühendust. Nii lihtne ongi. Väiksemate asjade puhul on võimalik leppida kokku transportimiseks SmartPosti või Omniva lahendus. Suurtemate objektide puhul on tavaks, et ostja läheb järele. Ent, kui müüja elab jällegi Kapa-Kohilas ja tahab käed lüüa, siis võib saada kokku ka poole tee peal.

Mööbli ostmiseks on just see parim aeg

Facebook Market ei ole ainus koht, kus populaarses sotsiaalmeedia allikas on võimalik leida soodsat mööblit. Peale turul toimuva tasub jälgida võimalikult paljude kirbukate ja kaltsukate Facebooki profiile, kuhu pannakse üles pilte müüdavast, mis muidu sinuni ei jõuaks.

Seejuures ei tasu vaadata ainult kodukoha poode, sest tihtipeale pakutakse transporti suurema ostu puhul soodsalt või täitsa niisama – nii et ette võib võtta nii Tartu, Pärnu ja Lihula, elades ise näiteks Rakveres.

Muide, eriti terava pilguga tasub neid lehti lapata kuu lõpus, kui rahakotid on jäänud õhemaks ja poed pakuvad klientide meelitamiseks suuri allahindlusi.

Mõni pood võib pakkuda hinda koguni poole soodsamalt.

Pea kaltsukates jahti

Kõigile ei pruugi internetis mööbli jahtimine nii hästi sobida, sest kindluse mõttes tahaks ikka toolile istuda ja kuulata, kas kapiuksed kriuksuvad. Sellisel juhul on hea mõte otsida kodu lähedal üles taaskasutusele keskenduva kauplusteketi Sõbralt Sõbrale, mille esindusi on üle Eesti kokku 18. Peale Sõbralt Sõbrale on kullaauguks ka mittetulundusühingu Uuskasutuskeskuse poed.

Mõlematest variantidest leiab heas korras mööblit, sest kulunud ja lagunevat kraami välja ei panda. Kindlasti tasub sealt vaadata ka sisustuselemente: lillepotte – ja vaase, küünlajalgu ja serviise, sest kodu hubaseks muutmiseks leiab nendest kohtadest alati taskukohase hinnaga midagi isikupärast ja vahel võib kätte sattuda ka tõeline aare: Soome disaini hiidide Marimekko taldrik või Arabia tass.

Alati tasub vaadata ringi lahtiste silmade ja avatud meelega, sest sügaval nõukaajal tumepruuni lakikihiga üle tõmmatud kapp võib peita enda alla imekaunist skandinaavialikku disaini. Pruugib ainult teha pind lihvpaberiga või kuumapuhuriga puhtaks, võõbata värske värviga üle ja tulemuseks võib olla paarikümne euro eest üliäge mööbliese, mis maksaks poes hingehinda.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.