Sisustus

Eesti naisel õnnestus kodu sisustamisel kahelt mööblitükilt tuhandeid eurosid säästa

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Kui alles on valmis ehitatud maja, läheb koju sisustuse hankimine üsna keerukaks, sest ressursid on üsna ammendunud. Ühel Eesti naisel oli vajalike esemete leidmisel siiski nii palju õnne, et säästis suisa tuhandeid eurosid.

Kristy Tanni pere majaehitus on veel pooleli, aga otsast on vaja seda juba ka sisustada. Et eelnevast kodust mööblit väga palju kaasa ei tulnud, hoiab ta jooksvalt kogu aeg silma peal teise ringi pakkumistel, et võimaluse avanedes kodu üht-teist soodsalt soetada.

“Olen nüüd aktiivsemalt mööbli otsimisega tegelenud umbes kaks kuud, sest maja hakkab valmis saama ja vaja asju kuskile panna,” ütleb ta. Üheks argumendiks teise ringi kauba soetamisel on rahasääst, aga selle kõrval hindab Kristy kõrgelt ka taaskasutust. “Ja kui päris aus olla, siis tekitab selliste heade diilide otsime väikest viisi hasarti ja põnevust,” sõnab ta.

20-sendine kapp enne.
20-sendine kapp pärast värvimist.

Kaks kõige hämmastavamat ostu, mis Kristyl siiani õnnestunud, on garderoobid: esimesele neist kulutas ta viis eurot ja teisele 20 senti. Ta sõnab, et on pisut kummaline tunne, kui saad sisuliselt olematu raha eest midagi, mille tegelik väärtus on palju suurem. “Aga selles see Osta võlu ongi. Kui inimene tahab rohkem saada, võib ta alati oma algse hinna kõrgema panna,” ütleb ta.

Soodsa hinnaga skooritud garderoobkappide tegelik hind on naise hinnangul palju kõrgem. Eriti esimesel. “See on tehtud vastavalt mõõtudele ja on väga kvaliteetne. Nende hinnad ulatuvad ikka tuhandete eurode kanti,” sõnab ta. Teine, 20-sendine kapp, on originaalis maksnud vast paarsada eurot, hindab Kristy.

Kallim kapp värvimist ei vajanud.

Viieeurone heleda kase tooni kapp on nii kvaliteetne ja korralik, et ei vajanud mingeid parandus- ega täiendustöid. 20-sendine oli originaalis pöögi värvi ega sobinud interjööri, seetõttu võõpas Kristy selle Fusion mineraalvärvidega üle. “Pind eelnevalt puhtaks, värv peale ja voilà – ilus ja “uus” mööblitükk kodus juures jälle,” ütleb ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.