Sisustus

Eesti parim õpilasfirma toodab väga omapäraseid laualampe

EHA lamp.Foto: EHA

Eile valiti 25. korda Eesti parimat õpilasfirmat, milleks pingelise veebivõistluse vahendusel osutus Tallinna 21. Kooli gümnasistide innovaatiline ettevõte EHA, mis valmistab käistööna puidust juhtmevabu laualampe. 

Läbimõeldud toote ja turundusega EHA ei peatanud oma tegevust ka eriolukorra ajal ning tuli välja lausa täiustatud tootega, mis on saadaval ka e-poe kaudu. Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor märkis, et just selline terviklik lähenemine tõi neile palju plusspunkte.

„Me ei vali võistlusel üldse parimat äriideed, vaid ikka ettevõtet. See tähendab, et lisaks ideele peavad noored näitama ka suurepärast meeskonnatööd, arusaamist finantsidest, turundusest ja müügist ning jätkusuutlikkust pärisfirmana toimetulemiseks,“ selgitas Loor.

Žürii esindaja Karl Juhan Paadam lisas, et võitjate näol on tegemist juba tõeliste ettevõtjatega, kes saavad sellest maailmast aru ning suudavad ka ülimalt ladusalt omavahel koostööd teha. 

Parimaks tunnistatud EHA esindab Eestit Euroopa parima õpilasfirma võistlusel, kus Eesti esindajad on 25 aasta jooksul toonud koju tervelt kolm esikohta ning mitmeid poodiumikohti.

Võistluse teise ja kolmanda koha hõivasid õpilasfirmad, mis mõlemad pärit Tartust – teise koha pälvis hambapasta tablette valmistav Münt Hugo Treffneri Gümnaasiumist ning kolmanda popkorni maitseaineid tootev õpilasfirma Pulbrimeistrid Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist. 

Aasta ettevõtlusõpetaja 2020 on Külli Hiiemäe-Metsar Viljandi Gümnaasiumist, kes on noori innukalt juhendanud juba aastast 2013.

Junior Achievement Eesti aasta mentori tiitli pälvis Oleksiy Krasnoperkov, kes tavapäraselt tegutseb Southwestern Advantage koolitajana, kuid on tänavu ka noortele läbi viinud mitmeid müügikoolitusi ning personaalseid juhendamisi.

Junior Achievement Eesti vägev vilistlane 2020 on AS Chemi Pharm tegevjuht Kristo Timberg, kes on aktiivselt kaasa aidanud Junior Achievement Eesti tegemistele. 

Hiljuti alustas tegevust ka paljusid õpilasfirmasid koondav e-pood: https://opilasfirma.ee/pood 

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.