Sisustus

Ekspert soovitab: kuidas valida endale õige külmik?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Tehnikapoodide külmikute rivi kasvab iga aastaga: igal uuel mudelil on eelkäijatest põnevamad lisafunktsioonid, nutikamad tehnoloogiad ja väljapaistvam disain. Et sobiva külmiku valimine liigset peavalu ei valmistaks, jagavad LG tehnikaeksperdid nõu, millele tuleks praktilist kodumasinat soetades kindlasti tähelepanu pöörata.

Mahutavus

Külmiku mahutavust mõõdetakse liitrites, mis väljendab omakorda, kui palju toitu seal hoiustada saab – et see on otseses seoses pereliikmete arvuga, siis tasuks mugavaks äraelamiseks seda teadmist uue masina soetamisel kindlasti arvesse võtta. Ühe-kaheliikmelises leibkonnas on ekspertide sõnul mõistlik valida külmik, mis mahutab 40-100 liitrit, kolmeliikmelise pere puhul võiks see olla 150-250 liitrit, nelja inimesega soovitatakse vaadata 250-350 liitriste külmikute poole.

Asukoht

Enne külmiku ostmist tuleb loomulikult veenduda, et valitav mudel mahuks planeeritud asukohta, mispärast on oluline juba enne poodiminekut vajalikud mõõtmised ära teha. Arvestada tuleb, et toas ei hakka külmkapp ainult kinnisena olema, vaid ka ukse liikumiseks on vaja piisavalt vaba ruumi. Samuti tuleks nii laest kui tagaküljest arvestada vabaks ruumiks juurde vähemalt paar sentimeetrit, et masina töötamisel tekkiv soojus saaks eemalduda.

Värv

Kuigi kodusisustuses vahetuvad trendid igal aastal, on vähemalt külmkappide puhul alati kolm kindla-peale-minekut, mis loovad sinu köögist ajatu mulje: roostevaba teras, must ja valge. Tõeline klassika, mis ei riiva kunagi silma! Et aktsentvärvis külmikuga ei juhtuks aga vastupidi, soovitavad eksperdid selle otsuse hästi läbi mõelda: julge värviga külmik sobib siis, kui kogu köögi disain on läbi mõeldud ning on loodud seda täiendama.

Külmiku tüüp

Kõige populaarsemad on külmikud, millel on ülal või all ka sügavkülm, samas leidub ka peresid, kes eelistavad koguni eraldiseisvat nn laeka-tüüpi sügavkülma. Viimane on mõistlik valik siis, kui kodus on selleks ka piisavalt ruumi. Reeglina piisab keskmisel perel nn kaks-ühes mudelist, kus on piisavalt ruumi, et argiselt kasutuses olevad sügavkülmutatud toiduained ära mahutada. Külmikud, milles sügavkülm asub üleval, on sageli odavamad, kuid need ei pruugi disaini poolest nii atraktiivsed olla. Ekspertide sõnul ongi eelistatuimad külmikud, kus sügavkülm asub all ja jahutuskamber on seega kergesti ligipääsetav.

Millised on sulle olulised funktsioonid?

Modernsetel külmkappidel on lai valik funktsioone, seega tasub nende kohta enne külmiku soetamist lisainfot uurida ja vaadata, millised neist saaksid sinu elu paremaks teha. Näiteks DoorCooling funktsiooniga kapid aitavad igal ajal ja kogu külmikus – ka traditsiooniliselt raskesti ligipääsetavates kohtades nagu suured külmkapisahtlid ja kaugemad riiulid – hoida ühtlast temperatuuri, aidates seeläbi toidul kauem värske püsida. Veel leidub ka külmkappe, mille puhul ei pea ustki avama, et külmkapi sisust ülevaadet saada, piisab vaid topeltkoputusest targale klaasile. Võit nii ajas kui elektris!

Kõige nutikamad külmikud on koguni varustatud SmartThinQ rakendusega, mis võimaldab külmiku ja sügavkülmiku temperatuuri oma nutitelefoniga juhtida. Seda ka siis, kui sa ise parajasti kodus ei ole. Veel võib leida külmikuid, millel on kiirkülmutusfunktsioon, mis tähendab, et saad joogipoolise ruttu enne külalistele serveerimist maha jahutada. Laia valiku funktsioonide hulgast leiab igaüks midagi, mis just teda kõnetab, on eksperdid kindlad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.