Sisustus

Fotod: Eesti noored ehitasid vanasse poodi väga odavalt väga ilusa kodu

Köök.Foto: Marjen Begun

Noor Eesti pere tegi mõned aastad tagasi julge sammu: otsustati, et nende koduks saab vana pood ja remont tuleb seal ise teha ning panna suur rõhk taaskasutusele. Ühesõnaga, korralikult väljakutseid.

Marjen Begun räägib, et nende kodu asub Raplamaal Kuusikul kahekorruselises kortermajas, aga ruumid, kus on nende elupaik, kuulusid enne külapoele. Seega ehitasid nad endale kodu vanast kauplusest.

Köök. Foto: Marjen Begun

Ja ehitasid tõepoolest ise – kogu remont on oma kätega tehtud, kuigi mõned sõbrad-tuttavad käisid ikka abiks ka. “Kuna ema on mul maaler, siis suuremad maalerdamised on tema tehtud,” räägib Marjen.

Väga palju leiab sellest väga omanäolisest kodust taaskasutusmaterjale või siis otsast peale omavalmistatud esemeid. Tegu polegi olnud niivõrd maailmavaatelise küsimuse kuivõrd faktiga, et üheksa aastat tagasi korterisse kolides polnud neil raha jalaga segada ja laenu ka kaela võtta ei tahetud.

Magamistuba. Foto: Marjen Begun

“Nii tuligi vaadata, kust mida saab. Kuna mees oskab hästi puidutööd, siis enamus mööblit ja riiuleid tema tehtud. Minule meeldib mööda taaskasutuspoode käia ja kui miskit silma jääb, siis ostan ära, kodus hea mônus see vastavalt enda maitsele ümber teha,” räägib Marjen.

Tavapoest mööblit ostma Marjen ei kipu, sest ta tahab esemetele anda unikaalse välimuse ja kalli raha eest mööblipoest ostetud asju ju väga oma käe järgi ümber kujundama ei hakka.

Noorte kodu on kujundatud hubaselt maakoduhõnguliseks. See stiil on Marjeni suur lemmik ja kodu kujundamisel kogu aeg siht, m ida silmas pidada. Inspiratsiooni valikute tegemisel on ta ammutanud peamiselt koduteemalistest ajakirjadest ja Pinterestist.

Vannituba. Foto: Marjen Begun

Tänaseks on Marjeni ja tema pere kodu valmis ja millegi üle nuriseda naine ei oska. “Ja kui môni hommik ärgates tunnen, et see ikka nii ei sobi, siis tuleb värvipurk kätte võtta ja see ümber teha!” sõnab ta muretult. Üks selline projekt sai Marjenil just hiljuti valmis: algselt puidutooni köök sai kriidivärvi abil selga valge tooni ja kogu köök saigi juba uue näo.

Ühe miinuse Marjen siiski välja toob: nad ei mahu oma neljaliikmelise perega sinna lihtsalt enam ära. “Kaks aastat tagasi meie pere suurenes ja kahjuks jääb see kodu meile väikseks. Üheksa-aastane poiss ja kaheaastane tüdruk ei taha kuidagi ühes toas leppida,” tõdeb ta.

Elutuba. Foto: Marjen Begun

Nii et ilmselt tuleb Marjenil varsti võtta ette uus projekt – järgmise kodu sisustamine. Käeharjutus on olnud igal juhul tugev ja hätta nad kaasaga pärast poe koduks ümber ehitamist kindlasti ei jää.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.