Sisustus

Fotod: Eesti paar ehitas igava valge köögi ümber väga pilkupüüdvaks ruumiks

Köök enne remonti.Foto: erakogu

Uue kodu ostnud paari jaoks polnud olemasolev köök kuigi meelepärane ja nii tuli see kapitaalselt ümber teha. Uus söögivalmistamise ruum sai hoopis teistsuguse näo.

Susanna Maria ütleb uue, tumedates toonides köögi kohta, et ta ise on alati olnud suur skandinaaviapärase stiili austaja ja kasvanud üles kodus, kus domineerivateks tooniteks must-hall-valge ja naturaalsed puidutoonid. Seepärast jätkas ta sarnast joont ka oma uues köögis.

“Minu eesmägiks oma kodu sisustamisel on olnud stiilipuhtus ja väikeste detailidega erksama värvi või pilkupüüdvama elemendi lisamine,” sõnab ta.

Tume, aga õhuline uus köögimööbel, mis mahutab muretult kõik vajaliku.

Oma kätega tehtud

Inspiratsiooni ammutas naine lisaks sisustusgruppidest ja kauplustes ringi kolades. Nii sai üsna ruttu paika, milline peaks olema just tema jaoks ideaalne köök. Kogu protsess võttis aega kaks kuud, seda alates vana köögi lammutamisest kuni uue mööbli paikapaneku ja lõpliku viimistluseni.

Kõige suuremaks proovikiviks kujunes tõsiasi, et otsustati võimalikult palju ära teha oma kätega. Appi kutsuti vaid torumees ja elektrik, aga seinte ehitamine, kruntimine, pahteldamine, värvimine ning tapeetimine on kõik oma kätetöö. Ka köögis nähtav söögilaud ja toolid on oma kätega korda tehtud. Omade jõududega pandi kokku köögimööbelgi.

Tapeeditud helesinine sein ja uues kuues söögilaud ning toolid.

Seinakappideta köögimööbel

Valminud köök haakub väga hästi ülejäänud koduga, kus leidub samuti pisemate detailidena kuldset. “Helesinine lisatoon sai valitud selle rahulikkuse ning võib-olla ka veidi isamaalise meelestatuse tõttu,” räägib Susanna Maria.
Köögis pole vastupidiselt tavapärasele näha ülemisi köögikappe, sest pereliikmed on pikka kasvu ja tundus, et ülakapid hakkaksid köögi kasutamist segama. Nii sai otsustatud riiulite kasuks, mis muudavad köögi lisaks õhulisemaks ja avaramaks.

Tulemusega on Susanna Maria väga rahul. “Hetkel leiame, et köök on saanud väga hästi läbi mõeldud, sest asjade mahutamisega ei ole tekkinud ühtegi probleemi, ruumi jääb lausa ülegi. Asjade paigutus on mugav ja loogiline. Tuleb tõdeda, et kord päevas jääme ise ka köögiukse lävele seisma ja vaatame, et küll on ikka kenasti välja kukkunud,” räägib ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.