Sisustus

Fotod: hoiatustest hoolimata väga julge pesuruumi kujundanud Eesti pere on tulemusest üllatunud

Lava.Foto: Siret Kade

Kodu peab eelkõige ikka meeldima inimestele seal sees. Nii otsustas üks Eesti pere mitte kuulata sõprade-tuttavate hoiatusi ja kujundas endale täpselt sellise pesuruumi, mis endale kõige praktilisem tundus: täiesti musta.

Miks just selline valik? Koduomanik Siret Kade ütleb, et neil on olnud väga erinevates toonides vannitube: Kalamaja korteris valge, nüüd elumajas betoonikarva hall segatuna puidutoonidega ja nii edasi. Igal lahendusel on siiski mingi probleem ilmnenud. “Valge oli kohutav valik: olen tumedate pikkade juustega ja see tähendas, et iga väike juuksekarv kisendas põrandalt vastu,” räägib Siret.

Betoonihalliga oli lugu veidi parem, iga väike sodi enam silma ei kriipinud. Kuid väga suureks probleemiks osutusid halli puhul hoopis veejäljed. “Varem arvasin, et hall võiks neid just peita,” ütleb Siret.

Kui järg jõudis sauna pesuruumile kujunduse valimiseni, oli Siret, kes ei soovi poolt elu veeta pesuruume küürides, jõudnud järeldusele, et kui kõik varasemad katsetused on osutunud pettumuseks, jääb üle veel vaid must ära proovida.

Kõik laitsid

Siret räägib, et väga palju hoiatasid teda enne selle plaani elluviimist. “See pidavat tähendama pidevat küürimist ja nii edasi. Aga ainult tume ju oligi veel proovimata, ja ausalt, seda, et need valitud tumedad toonid nii vähe hoolt vajavad, poleks ma tõesti kunagi uskunud,” sõnab ta.

Seinaplaat on Sireti ja tema kaasa Lauri saunamaja pesuruumis Villeroy&Bochi poolläikiv põrandaplaat, mille nad otsustasid hoopis seinale panna. Mõte oli väga hea, sest veejälgi ei jää sellele pinnale pea üldse, puiduimitatsiooniga kiviplaadist põrandal rääkimata. “Šampooni ja seebivahu lasen dušiveega üle ja kõik. Ei mingit küürimist, kuivatamist ega muud jändamist. Ka klaasseinad on valitud tumedat tooni: samuti julgustan ja soovitan. Isegi dušisegisti on tume pronks, võrreldes elumaja kroomivärvi segistitega on see kordades ja kordades lihtsam hooldada. Soovitan kahe käega!” jagab ta kogemusi.

Pesuruum on tänaseks pool aastat aktiivses kasutuses olnud ja mingeid puudusi Siret tumeda interjööri puhul välja tuua ei oska. Ka klaassein, mis pesuruumi leiliruumist eraldab, et määrdu talumatult palju ja kui määrdub, siis pigem leiliruumi poolt, kui seal vihtlemisel liiga hoogu minnakse.

Mujal kodus Siret tumedate toonidega katsetanud ei ole, eraldiseisev saunamaja on ainus selline koht. Kodu interjööris on nad kasutanud helehalle ja valgeid toone, saunamajaga oli aga algusest peale plaan teha see täiesti teistsugune. Tulemusele pole neil ühtegi etteheidet.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.