Sisustus

Iittala ajatu kollektsioon sai sügise puhul ilusa lisavärvi

Iittala Teema.Foto: Iittala

Disainilegend Kaj Francki disainitud Iittala Teema kollektsioon on tänapäeval sama edukas, kui kollektsiooni algusaegadel kümneid aastaid tagasi. Sel sügisel tutvustab Iittala seda põhjamaade üht ikoonilisemat keraamikaseeriat uues meekollases toonis.

Kollektsiooni lisandunud soe ja mahe varjund viib mõtted kargetesse sügishommikutesse, mil läbi lehtede paistab aknasse sügisene päike, värvides kogu maailma soojadesse toonidesse.

Meekollane värv on elegantne täiendus igasse kodusse, mida võib edukalt kombineerida ka juba olemasolevate Teema värvidega.

Täiuslik tasakaal: mõistliku hinnaga mitmekülgsed lauanõud

Soome legendaarse disaineri Kaj Francki lauanõude kollektsioon Teema on Põhjamaade minimalistliku disaini üks ikoonilisemaid seeriaid.

Kombineerides lihtsa, kuid samas skulptuurse vormi mitmekülgsuse ning funktsionaalsusega, lõi Franck murrangulise sarja, mis seadis lauanõudele uue standardi, mida austatakse ja hinnatakse veel tänapäevalgi.

Kollektsioon kasvas välja Francki soovist luua nõud, mis on mitmekülgsed ja praktilised, kuid samas ka mõistliku hinnaga.

See visioon viis ta rajale, kus koostöös Iittalaga loodi sadu igapäevaseid esemeid, kuid just Teema sarjast kujunes see, kus tema väärtused tõeliselt esile tulevad.

Iga lauanõu on ring, ruut või kolmnurk

Franck lõi Teema kollektsiooni järkjärguliselt, toetudes lihtsale disainifilosoofiale, mille kohaselt peaks iga lauanõu lähtuma geomeetrilisest kujundist: ring, ruut või kolmnurk.

Detailsete joonistuste ja täpsete arvutuste abil mõtles Franck oma sarja läbi kuni kõige väiksemate detailideni.

Püsides kogu aja oma algse visiooni juures, sündis kollektsioon, mille moodustasid multifunktsionaalsed, virnastatavad, vastupidavad ja piisavalt mitmekülgsed nõud, mis sobivad nii igapäevaseks kasutamiseks kui ka pidulikeks hetkedeks.

Värvist piisab

Elav, kuid pehme meekollane toon on ideaalses harmoonias valge või puuderroosaga ning elavdab oma meeldiva värviga iga õhtusöögilaua kompositsiooni. Meekollases toonis on saadaval kruusid, taldrikud (26 cm, 21 cm, 17 cm), kauss (15 cm) ja supitaldrik (21 cm).

Franck on öelnud, et värv on ainuke dekoratsioon, mida argipäevased esemed vajavad. Tema rikkalik värvimaailm on klass omaette ja Teema nõud pakuvad piiramatuid võimalusi õige atmosfääri loomiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.