Sisustus

IKEA hakkab säästvama eluviisi toetamiseks müüma diivani varuosi

IKEA diivan.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

IKEA hakkab Eesti turul müüma diivani varuosi, et julgustada kliente uue diivani ostmise asemel vana uuendama ja selle eluiga pikendama. Niiviisi aitavad kliendid säästa keskkonda ning tarbivad vähem. See on samm IKEA eesmärgi poole muutuda 2030. aastaks täielikult ringmajandavaks ettevõtteks, mis toimib suletud ahelaga majanduse põhimõttel.

„Püüame jäätmete hulka vähendada ja tagada selle, et kõiki meie tooteid saaks taaskasutada – parandada, renoveerida, ümber töödelda või ringlusse võtta. IKEA visioon on alati olnud inimeste igapäevaelu paremaks muutmine, sealhulgas teha säästvam eluviis kõigile kättesaadavaks ja taskukohaseks. Uuenduslikud lähenemised sobivad kohalike inimeste tõekspidamistega. IKEA läbiviidud uuringust selgus, et üle poole Eesti elanikest taaskasutab igapäevaseid esemeid. Enamasti on see seotud sooviga vähendada raiskamist, kuid paljude jaoks tekitab esemetele teise elu andmine lihtalt hea enesetunde,” ütles IKEA Eesti juht Christian Schneider.

Foto: IKEA

IKEA Eesti juht rõhutas, et diivanid on ehitatud aastatepikkuseks kasutuseks ja neil on vähemalt kümneaastane garantii. Sellegipoolest on tegemist pikaajalise investeeringuga, millega võib aja jooksul palju juhtuda. Diivani varuosad muudavad puuduvate, katkiste või kulunud osade asendamise lihtsaks, pikendades diivani eluiga taskukohaselt, kuna varuosade hinnad algavad 10 eurost.

Kuidas diivani eluiga pikendada?

Käetoed, diivanikatted ja padjad on mõned esemed, mis on teatud IKEA diivanikomplektide jaoks saadaval. Nende vahetamine on lihtne, ei nõua palju tööriistu ja seda saab sageli teha isegi diivanit paigast liigutamata.

Diivani küljed ja käetoed. Kahjustatud külje väljavahetamine aitab armastatud diivanil kauem vastu pidada ja seda edasi kasutada. See on soodne viis vana või kulunud diivani värskendamiseks ilma, et peaks investeerima uude diivanisse.

Istme- ja seljatoepadjad. Puuduv või rikutud padi on sageli põhjus, miks muidu täiesti korralik diivan välja vahetatakse. Tegelikult saab uute patjadega anda vanale diivanile uue elu ning tekitada tunde, et see on äsja poest koju toodud.

Uued diivanikatted. Uus tekstiilkate on lihtne, kuid väga tõhus viis, kuidas diivanile uus elu anda. Miks mitte hankida mitu komplekti diivanikatteid, et neid vastavalt hooajale või tujule vahetada?

Viimane lihv. Sõltumata diivani toonist saab patjade ja tekstiilide lisamisega värvikombinatsioone muuta, sobitada seda ülejäänud mööbliga või sellele täiesti uue ilme anda. IKEAst leiad laia valiku võimalusi oma elutoa atmosfääri täiendamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.