Sisustus

IKEA mööbel valmib eestlasele lähemal kui arvata võiks

Foto: Shutterstock

Levinud arvamus on, et IKEA mööbel on odav kraam, mis Hiinas valmistatud ja seepärast kehva kvaliteediga. Tegelikult valmivad IKEA esemed Eestile lähemal kui arvata võib.

Geeniuse lugeja meenutas hiljuti, et mingil ajal valmis väidetavalt mõni IKEA ese suisa Eestis ja tundis huvi, kuidas on olukord praegu. Kas IKEA kaubavalikus on Eestis toodetavaid esemeid ja kui mitte, siis kus on lähim koht, kus neid toodetakse?

Vastab IKEA Baltikumi kommunikatsioonijuht Renata Dante:

IKEA mööbel ja selle osad tulevad erinevatest maailma riikidest. Kui vaadata Eestile kõige lähemate riikide poole, siis saame rääkida Rootsist, Poolast, Saksamaast, Itaaliast ja Leedust, mis on nende Euroopa riikide seas, kust tuleb suurem osa IKEA tooteid.

Ohutus ja toodete kõrge kvaliteet on IKEA jaoks kõige tähtsam. Seega, hoolimata sellest, kus mööbel või selle osad on toodetud, vastavad need alati samadele rangetele ohutus- ja kvaliteedinõuetele. Tarnijad üle kogu maailma töötavad järgides samu rangeid standardeid ja käitumiskoodeksit ning neile korraldatakse regulaarseid auditeid, tagamaks meie reeglitest kinnipidamise.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.