Sisustus

IKEA toob turule kuni 95% vett säästva kraaniotsiku, mis hakkab maksma vähem kui viis eurot

Fotod: IKEA

Rubriiki toetab

Rootsi mööblifirma IKEA tuli turule innovaatilise vett säästva kraaniotsikuga ÅBÄCKEN, mis võimaldab kodustes tingimustes säästa enam kui 95% kuluvast veest. Kraaniotsik, mis muudab voolava vee uduvihmaks, on saadaval kõikides IKEA poodides alates oktoobrist ning maksab alla viie euro.

“Kodumajapidamistes kasutatakse ligikaudu 10% maailma mageveevarudest. IKEA on pühendunud jätkusuutliku eluviisi kättesaadavaks ja taskukohaseks muutmisele. Üheks selle osaks on ka kodudes vee säästmine.

ÅBÄCKEN kraaniotsik surub veejoa läbi väikeste aukude, tekitades uduvihma või pihusti efekti, mis puhastab käsi või hambaharja nagu tavaline kraan, kuid vähema veega. See on suurepärane lahendus kohtades, kus vee koguse ja kiiruse vajadus on väikesed,“ kirjeldas IKEA Eesti turu juht Marko Põder. 

ok /t
Match whiteness in basin to PH185806

Kõikidel IKEA duššidel ja kraanidel on juba praegu sisseehitatud veetõhususe regulaator, mis tagab optimaalse veevoolu. Selleks, et vähendada kodumajapidamiste veekasutust veelgi, tegi IKEA koostööd idufirmaga Altered Company ja töötas välja ÅBÄCKEN veeotsiku. ÅBÄCKEN veeotsik sobib igale IKEA kraanile või enamikule turul pakutavatele standardsetele kraanidele.

Veeotsikuga saab potentsiaalselt vähendada veevoolu udurežiimis 0,25 liitrini minutis ja pihustusrežiimis 1,9 liitrini minutis. Võrreldes tavaliste kraanidega, mille vee voolukiirus on 5,7 liitrit minutis, võib uus otsik säästa kuni 95% vett udurežiimis ja 66% vett pihustusrežiimis.

Uuendused säästvas veekasutuses muutuvad üha olulisemaks. Juba praegu puudub kogu maailmas ühel inimesel kolmest juurdepääs puhtale joogiveele, ent 2030. aastaks puudub juba miljarditel inimestel juurdepääs puhtale veele, kanalisatsioonile ja hügieenile. IKEA on pühendunud vee kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamisele kogu väärtusahelas. See hõlmab toote- ja toiduvaliku, tooraine ja tootmismeetodite ümbermõtestamist ning kodus veesäästmise võimaldamist.

“IKEA ambitsioon on inspireerida ja võimaldada enam kui miljardil inimesel elada tervislikult ja jätkusuutlikult. Me teeme seda muutes atraktiivsed, ihaldusväärsed ja taskukohased tooted lihtsaks valikuks paljudele, mitte luksuseks vähestele. Usume, et vee säästmine on oluline osa jätkusuutlikust käitumisest, millesse igaüks peaks saama panustada,“ sõnas IKEA esindaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.