Sisustus

Kaubamaja tõi turule Eesti kunstniku joonistustega taskukohase hinnaga voodipesu

PAI uus kollektsioon.Foto: Krõõt Tarkmeel

Koostöös Eesti ühe tuntuima moeillustraatori Marju Tammikuga on valminud Kaubmaja tootesarja PAI uued voodipesukollektsioonid Unenäod ja Unemaa, mis on saanud inspiratsiooni Eesti loodusest ja helgetest hetkedest.

Tegemist on järjekorras juba kolmanda PAI eksklusiivse disainer voodipesukollektsiooniga. Esimene neist valmis koostöös Signe Kiviga 2017. aastal ning aasta hiljem teine kollektsioon Britt Samosoni illustratsioonidega.

„On suur rõõm, et meil on õnnestunud koostööd teha nii andekate Eesti kunstnikega ning luua lummavalt ilusaid voodipesusid,“ räägib Kaubamaja AS turundusdirektor Enel Kolk ning lisab: „Marju Tammik on üks omanäolisemaid Eesti moeillustraatoreid, kelle joonistused oma lihtsuses jutustavad sügavaid lugusid ning viivad unistama. Akvarellidega kombineeritud tušijoonistused on helged ja unenäolised, mis sobivad imeliselt Kaubamaja PAI diseinerkollektsiooni.”

Foto: Krõõt Tarkmeel

Koostöö Marju Tammikuga algas juba eelmise aasta kevadel. „Minu jaoks oli suur au, kui Kaubamaja minu poole pöördus,“ ütleb Tammik ja lisab: „Eelmiste kollektsioonide loojad Signe Kivi, kes oli ka minu õppejõud EKAs, ja Britt Samoson on minu jaoks suured eeskujud ning on au käia nende jälgedes.“

Esitusüritusel rääkis ta, et ideede sünd ei olnud sugugi kerge: „Otsisin pikalt õigeid motiive – koostasin tujutahvleid, kuhu kogusin erinevaid pildikesi ja isegi linnusulgi. Täpsemad kavandid valmisid augustis, mil olin oma maakodus Matsalus. Käes oli lindude rändamise aeg, millest inspireerituna hakkasin joonistama linde. Nii sündiski „Unemaa“.“

Foto: Krõõt Tarkmeel

Uues kollektsioonis on kaks komplekti – „Unemaa“ ja „Unenäod“. „Minu jaoks on nägude joonistamine olnud alati kõige lihtsam ning alustasingi kavandeid lihtsate kritseldustega erinevatest nägudest. Juhtus aga nii, et neist kritseldustest areneski välja teine kollektsiooni teema,“ kirjeldab Tammik komplekti „Unenäod“ saamislugu.

„2020 on Kaubamaja jaoks oluline aasta, kuna oleme juba 60 aastat olnud Eesti inimestele trendide ja Eesti disainerite loomingu tutvustaja ning PAI uus kollektsioon andis meile selleks taaskord hea võimaluse,“ ütleb Kolk. Tema sõnul on varasemad PAI disainerkollektsioonid Kaubamaja klientide poolt väga hästi vastu võetud. Marju Tammiku disainiga voodipesukollektsioonid leiab Tallinna ja Tartu Kaubamaja Kodumaailmast ning Kaubamaja e-poest.

“Unemaa”. Foto: Krõõt Tarkmeel
“Unenäod”. Foto: Krõõt Tarkmeel

Marju Tammik Eesti kunstnik ja moeillustraator. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna moedisainerina. Ta on töötanud aastaid moedisaineri ja stilistina ning hetkel keskendunud illustratsioonile. Lisaks on ta õpetanud EKA moeosakonnas moeillustratsiooni, teinud illustraatorina koostööd ajakirjadele, ajalehtedele, kirjastustele, reklaamiagentuuridele ja erinevatele brändidele.  Marju Tammik on osalenud rahvusvahelistel moeillustratsioonide näitustel, tema töid on eksponeeritud muu hulgas Helsingis, Tblisis, Londonis ja Washingtonis. Marju Tammiku osalusel loodud visuaalne lahendus Eesti kohvibrändile on pälvinud Eesti Disainiauhindadel pakendikategoorias kulla ja Kuldmuna konkursil hõbeda. Marju Tammik on illustreerinud ka lasteraamatuid.

Marju Tammik. Foto: Krõõt Tarkmeel

PAI on Kaubamaja oma kodutekstiilide kaubamärk, mille tooted on hoolikalt valitud kõikjalt maailmast, pidades silmas Eesti inimeste kvaliteedi-, disaini- ja mustrieelistusi. Tootevalikus on voodipesu, köögitekstiil, rätikud, dekoratiivpadjad ja pleedid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.