Sisustus

Kliendid mures: mis on juhtunud Eesti IKEAga?

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Siit-sealt kuuleb viimasel ajal, et Eesti IKEA kaubavalikuga on asjad kehvad. Murelikud kliendid tahavad teada, mis selle põhjuseks on ja kas on lootust, et olukord paraneb.

Eesti IKEAst on viimasel ajal otsas paljud menukad tooted ja kui varasemalt on laost lõppenud asjad üsna kiiresti jälle saadavale tulnud, siis nüüd ootavad inimesed nädalaid, aga seis ikka sama: toodet pole.

“Soovisin mitu nädala tagasi lapsele SLÄKT voodi tellida, aga see pole ikka veel Eesti IKEAst tellitav. Tegin nüüd tellimuse ära vahendusfirma kaudu, kes toob kauba Leedust,” räägib üks klient.

Teine lisab, et tahtis Eesti IKEA kaudu tellida uue köögi, aga väga paljusid detaile ei olnud saada. “Olen kahevahel, kas oodata ja loota või võtta mõni Eesti tootja sama hinnaklassi lahendus,” räägib ta.

Samuti kurdetakse Facebooki IKEA-gruppides kaubanappuse üle. Uurisime järele, mis siis täpsemalt juhtunud on.

Vastab IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs:

Veebitellimuste märkimisväärne kasv ning koroonaviiruse tõkestamiseks Euroopas sisse seatud liikumispiirangud, mis tõid kaasa ajutisi logistilisi viivitusi, tekitasid mõningate IKEA toodete ajutise puudujäägi. Tänaseks on olukord normaliseerunud, enamik kaupu on juba saadaval ning osa lisandub peagi.

Eestlased ostavad enim eelolevaks suvehooajaks aiamööblit, kuid tellivad ka kööke ja garderoobisüsteeme. Mööblisüsteemide, nagu köögid ja riidekapid, mugavaks tellimiseks lõi IKEA kontaktivaba planeerimissüsteemi.

Mööblisüsteemide ostu planeerimiseks on IKEA.ee kodulehel digilahendused, mille abil saavad kliendid luua köögi või garderoobi kujunduse. Seejärel annab IKEA klienditeenindaja koostatud projectile tagasiside, aitab kõik detailed paika panna, kooskõlastab muudatused kliendiga ning teeb tellimuse. Vastavalt kliendi soovile tuuakse valminud köök koju kätte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.