Sisustus

“Kodud rahaks” üllatab täna nii positiivselt kui negatiivselt

Merlin Miido "Kodud rahaks" korteris.Foto: Kanal2

Rubriiki toetab

Täna kell 20:00 võtab sisekujundusentusiast Merlin Miido ette tema jaoks seni kõige keerulisema korteriprojekti. Mida teha korteris üürihinna tõstmiseks, kui uuenduste tegemiseks justkui ei olegi kuskilt kinni hakata?

Korteriomanik, Tartust pärit tallinlane Kristi on valmis tegutsema, sest tema lapsepõlveunistuseks olnud korter Pärnus ootab inspiratsioonipuhangut. Ülesanne on aga seda keerulisem, et juba praegu on korter päris heas seisus. Seinad on eeskujulikult valgeks värvitud, ruumi ja valgust on suvepealinna korteris rohkem kui küll. Saatejuht Keili Sükijainen ja sisekujundusentusiast Merlin Miido tulevad kohale koos kohaliku kinnisvaraeksperdi Jana Kiviga ning on samaaegselt nii positiivselt kui negatiivselt üllatunud. 

Kinnisvaraekspert Jana esimene pakutud hind jääb väga tagasihoidlikuks – kahetoalise korteri eest Pärnu kesklinnas vaid 275 eurot. Ta ootab, et kahe nädala jooksul tekiks korterisse “pilgukaid” – elemente, mis paneksid vaatajat esimesest pilgust rõõmust ahhetama, et üürihind võiks kuni 150 eurot tõusta. Seda nõuannet silmas pidades panevad Merlin ja Kristi rõhku isetegemisele, sest eelarve on, nagu alati, väga kitsas. Meisterdajate suurimaks abiliseks on seekord eriti tugev liim, mille abil valmib isegi uskumatult soodne ja sama uskumatult raske marmormustriga laud.

Merlini jaoks tõotab tulla siiani kõige keerulisem korteriprojekt, sest uuenduste tegemiseks justkui ei olegi kuskilt kinni hakata. Selgub aga kaks kindlat motivatsiooniallikat: kaduma peab kriiskavpunane köök ja juurde peab tulema kappe, kus asju hoiustada. Lisada on vaja ka värvi, aga korteriomanik Kristi ja Merlin ei saa päriselt kokkuleppele, kas tegemist peaks olema pigem sinise või rohelise tooniga. Pingelises kivi-paber-käärid mängus võidab otsustusvõimaluse Kristi, kes jätab lõpliku valitud tooni Merlinilegi üllatuseks.

Lõpptulemus pakub tõelist vau-efekti kõigile asjaosalistele ja toob mõnele neist silma isegi heldimuspisara. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.