Sisustus

Kuidas tundub? IKEA kaunistas juba jõulude puhul ühe Tallinna südalinna suurejoonelise maja

Ehitud maja Tartu maanteel.Foto: IKEA

Ajaloolise Tartu mnt 24 korterelamu aknad on ehitud rohkem kui 150 jõulutähega.

Tegemist on hoonega, mis on osa endisest Dvigatel tehase töötajate elamukvartalist ja mille IKEA kaunistas jõuluprojekti raames, mis viiakse läbi kõigis Balti pealinnades.

“Tegime koostööd ühe Tallinna hoone elanikega ja panime kõik nende aknad tähekujuliste jõuluvalgustitega särama. Kodude jõulutuledega kaunistamise traditsioon on Skandinaavia riikides väga populaarne ja me soovime, et Eesti inimesed saaksid samuti aasta kõige pimedamal ajal tähesära nautida,” selgitas IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Aleksejs Mihailovs.

Ta lisas, et projekt viiakse läbi ka Riias ja Vilniuses, kus on üks hoone samamoodi kaunistatud. Kõikides Baltikumi pealinnades jäävad hooned tähesärasse aasta lõpuni.

Ehted jagati elanikele tasuta

Projekti käigus anti kõik kaunistused korteritele tasuta ja elanikele pakuti välja võimalus need alles hoida, et ka tulevastel aastatel maja valgusega täita.

Nüüdseks ehitud korterelamu valiti konkursi käigus, kus kõik Tallinna kortermajade elanikud said oma maja kaunistamiseks kirja panna.

“Soovi avaldati paljudest hoonetest Tallinna erinevatest linnaosadest. Valituks osutus Tartu mnt 24 hoone oma arhitektuurilise tähtsuse ja väga hea asukoha pärast Tallinna ühe kõige liiklusrohkema tee ristmikul. Jõulutuled Tallinna südames toovad rõõmu paljudele inimestele, mitte ainult majaelanikele,” selgitas Mihailovs.

Arhitektuurilise tähtsusega hoone

Korterelamu on osa endisest Dvigatel tehase kvartalist, mille projekteeris arhitekt A. Vlassov ja mis ehitati tehase töötajatele 1957. aastal.

Kvartal koosneb neljakorruselistest kolme- ja viieosalistest hoonetest, mille aktsendiks on Tartu mnt 24 asuv kuuekorruselise keskosaga nurgahoone. Tegu on sõjajärgse arhitektuuri pärandiga, mis on praegu muinsuskaitse all.

Ehitud hoone elaniku Anastassia sõnul oli IKEA kaunistamisprojekt tore üllatus ja kuna pere jaoks on jõulutunne väga oluline, on ta eriliselt tänulik.

„Jõuluaeg toob meie peresse alati rõõmu ja positiivsust. Me paneme kodu kaunistamisele igal aastal palju rõhku – 3-meetrine jõulupuu, tuled ning kaunistused on miski, milleta me kindlasti jõule ette ei kujuta,” räägib ta.

“Jõulud on üllatuste aeg ning kaunid valgustähed aitavad kindlasti pimedal talveajal tuua soojust ja hubasust mitte ainult meie koju, vaid rõõmustada ka kõiki meie majast möödujaid,” ütleb Anastassia.

Kuidas tundub? Kas kaunistuste jaoks on veel liiga vara või just paras aeg?

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.