Sisustus

Omapärasest materjalist sisustust tootev Eesti ettevõte osaleb Berliini Disaininädalal

Myceen toodab seenematerjalist sisustust.Fotod: Kristjan Mõru

Rubriiki toetab

Seenematerjalist tooteid arendav ettevõte Myceen esitleb Berliini Disaininädalal oma uut valgustit B Wise ja multifunktsionaalseid mööbliplokke seeriast Blox.

18.-22. mail Alhambra showroomis toimuval näitusel “STANDING – a state of DESIGN perspective” saab näha Myceeni uusimaid tooteid. Algselt Wise’i kontorisse eritellimusena valmistatud valgustid B Wise ning Maidla uude loodusvillasse “Käbi” kasvatatud Blox seeria mööbliplokid on nüüd saadaval ka kõigile teistele huvilistele. 

Myceeni arendatav materjal sünnib seeneniidistiku ja erinevate orgaaniliste jääkmaterjalide, näiteks saepuru, kombineerimisel. Jääke väärindava protsessi tulemuseks on süsinikneutraalsed ning komposteeruvad materjalid, mis ei sisalda tehislikke viimistlus- ega lisaaineid.

Tootmisprotsessi käigus peatatakse seene kasv täielikult, mis tähendab, et materjal ei kujuta ohtu inimestele ega hoonetele. Vastupidi, kuna seenematerjal koosneb ainult looduslikest koostisosadest on sellel tugev eelis paljude tänapäeval tavaliseks muutunud materjalide ees, mis mõjutavad negatiivselt ruumi sisekliimat.

Disainer ja Myceeni kaasasutaja Siim Karro sõnul peitub materjali võlu selle looduslikus valmimise tehnoloogias. “Tooted kasvatatakse koostöös seentega, kes kujundavad paljuski ka nende lõpliku välimuse,” lisab ta. 

Myceeni tooteportfooliost võib leida ka dekoratiivseid heli summutavaid seinapaneele, mis vähendavad kaja ja muudavad ruumis viibimise mugavamaks. Lisaks sisustustoodetele on käimas ka katsed koostöös TalTechiga, et uurida materjali võimalikke kasutussuundi ehitussektoris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.