Sisustus

Tanel Veenre esitles fantaasiaküllast portselannõude ja tapeetide kollektsiooni

Foto: myocco.ee

Rubriiki toetab

Eile esitlesid Tanel Veenre ja sisustuspood myOCCO armastatud kunstniku uut portselannõude seeriat „Sun King“. Lisaks värskele kollektsioonile avanes valitud seltskonnal võimalus näha ka uudisloomingut juba armastatud ehte- ja siidimaailmast ning koostöös Baubauwalliga sündinud tapeedikollektsiooni.

Nimekaid külalisi tervitati ajaloohõngulises Tallinna vanalinna korteris, kus kutsutud said osa rännakust, mis viis siidist, portselanist ning juba tuntud tiivulistest ja müütilistest tegelastest loodud Veenre peeglitagusesse maailma. Selle üheks õhtuks loodud imedemaa kujundamisel kasutati värvikamaid sisustuspalu myOCCO rikkalikust valikust.

„Mul on tõeliselt hea meel, et saan nüüd enda loomingu austajatele ja kõikidele disainihuvilistele pakkuda midagi täiesti uut ja olla osa võluvast sisustusmaailmast, luues ilu ka paberist ja portselanist,“ rõõmustas Veenre.

Foto: Baubauwall

Kollektsiooni autorit inspireeris nõusid looma Maroko mustrite tsentraalsed mängud. „Ümber minu universumi keskme – kelleks on muidugi tiivuline merihobu – tiirutavad teised väikesed olendid, nagu merekarbid, kiilid ja mardikad. Tulemus on hüpnotiseeriv, kaleidoskoopiline ja mänguline,“ kirjeldas Veenre lauanõude loomise tagamaid.

Nõudeseeria tootearenduse protsess kestis pea kaks aastat, mille jooksul tuli kollektsiooni autoril end kurssi viia uue materjaliga ning teha koostööd tehastega kahes väärika portselani ajalooga riigis – Portugalis ja Hiinas.

„Otsustasime nõud toota Hiinas, sest nende kvaliteet vastas kõige enam meie ootustele. Loodud nõud on kõige kvaliteetsemast õhukesest luuportselanist. Seetõttu pole karta, et taldrikute ja tasside ääred muutuks kiiresti träpsuliseks.“

Nõudeseeriast leiab nii pastelseid kui ka tumedaid mustreid ning selle muudab mänguliseks võimalus nõusid omavahel kombineerida. „Kuna kõik taldrikud täiendavad teineteist, siis sobivad need suurepäraselt ühekaupa kinkimiseks või koduse serviisi täiendamiseks.

Kogu portselannõude kollektsioon on eksklusiivselt saadaval myOCCO e-poes, kust on võimalik tooteid kuni novembri lõpuni soetada.

„Meil on hea meel tuua Eesti disain myOCCO veebipoodi ja olla esimesed, kes saavad need erilised nõud klientideni tuua. Väärtustame kureeritud elustiili ning tähelepanelikku lähenemist oma keskkonna ja olemise kujundamisele. Meie silmis saab ruum tervikuks, kui lisaks sisustusele on interjööri valitud ka õiged aksessuaarid. Tanel Veenre ainulaadsed lauanõud on kahtlemata väga eriliseks täienduseks söögilaual ning lisavad ruumi elu ja värskust,“ kommenteeris myOCCO e-poe juht Ivonne Ossis.

Veenre pastelselt küütlevast nõudeseeriast leiab kümme suurt ja neli väikest taldrikut. Portselannõude kollektsiooni täiendavad ka neli taldrikutega sobivat kruusi. Kuni novembri lõpuni on portselanist iludused eksklusiivselt saadaval vaid myOCCO veebipoes www.myocco.ee ning Tanel Veenre e-poes www.tanelveenre.com ja Roosikrantsi 15 stuudiopoes.

Tapeedivalik on saadaval Baubauwall’i veebipoes baubauwall.com/et/.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.