Sisustus

Üks saare naine lahendas geniaalselt oma kehva köögi planeeringu

Foto: Kairi Tarkin

Köögimööblit võib oma kodus paigutada mõistagi täpselt nii nagu süda kutsub, aga reeglina keegi mingi väga uuendusliku lahendusega välja siiski ei tule. Üks saare naine sai sellega aga siiski hakkama.

Kairi Tarkin kolis ligi viis aastat tagasi oma perega tüüpilisse 70ndatel ehitatud eramajja. Kodu oli küll euroremonditud, aga pere soovis seda ikkagi oma käe järgi kohendada. Kui maja sai uue sisetrepi, tingis see vajaduse osaliselt uuesti teha ka köök ja nii otsustati minna juba täieliku köögiremondi peale.

“Öeldakse et unistama peab suurelt, niisiis istusin kööki laua taha, ruuduline vihik ees. Mulle lihtsalt meeldib oma mõtteid ja ideid üles joonistada, olenemata et jooniste tegemine ei ole minu suur oskus. Sel hetkel ei oleks ma julgenud nii suurelt isegi unistada et u kuu aja pärast on meil õige kööginurk,” räägib Kairi.

Esialgne joonis. Foto: Kairi Tarkin

Köögiruumi planeering ei ole küll kiita: see on 20-ruutmeetrine piklik ruum viie ukse, akna, trepi ja soojamüüriga pliidiga. “Kööginurga paigutuse plaanist jätsin kohe välja elektripliidi, mis asub teises seinas puupliidi läheduses juba õhupuhasti pärast, ja külmiku, mis lihtsalt oma mahu pärast võtaks liiga palju ruumi,” selgitab Kairi. Külmik asub köögi teises osas kus on söögilaud.

Köögi joonistamine paberil läks oodatust lihtsamalt. “Pidin küll väga arvestama kandva postiga L-i nurgas, mida ma muidugi ideaalis sinna ise ei oleks soovinud. Tuli leppida sellega, mis antud ja leida parim ruumikas mugav lahend meie perele,” ütleb Kairi. Läbi tuli mõelda palju detaile, aga Kairil oli üsna täpselt teada, mida ja kuidas ta soovib.

Köögiremont. Foto: Kairi Tarkin

“Meistri leidmine õnneks ei osutunud pikaks ja keeruliseks protsessiks. Paar päeva hiljem peale idee elluviimist leidsin fb sisustusgrupi kaudu tee Tartust pärit formani A4 Mööbel, suhtlus oli koheselt aktiivne ja väga professionaalne. Alguses telefoni teel suheldes tekitas see tagurpidi L-tähe kujuga kööginurk segadust, kas ikka mõistame üksteist õigesti,” ütleb Kairi.

Hirm oli alguses suur, et mis saab siis, kui köögi paigaldamisel mõni mõõt üldse ei klapi. Selle ohu suhtes oli meister ettenägelik ja tegi teatud kohad riskivabamaks, sest on ju teada tõde et vana maja on pea võimatu loodi ajada.

Tekkisid ka mõned tagasilöögid. Vana köögi lammutamise käigus selgus, et vee äravoolutoru ümbertõstmine läheb arvatust keerukamaks. Paigaldamisel selgus, et kõik mõõdud ei klapigi, aga meister lahendas need probleemid töö käigus väga osavalt.

Valmis köök. Foto: Kairi Tarkin

Tänaseks on köök käigus olnud ligi aasta ja Kairi tunnistab, et alles hiljuti arutasid nad elukaaslasega, et nad ei muudaks oma köögis mitte midagi. “Köök tuli küll hetke ajendil ja valmistamine kiiresti, kuid oleme endiselt väga rahul. Köök on meile paraja suurusega, pole liialt palju ruumi üle ega ka puudu. Enim meeldib mulle kööginurga juures pikk kitsas riiul seinariiulite all, kuhu läheb kõik mis käe otsas ja kodukohata, justkui Tootsi tasku. Aga selline koht on igas õiges kodus,” ütleb Kairi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.