Tee ise

Eesti naise supersäästlik sisekujundusnipp lööb veebis laineid. Proovi ka!

Eesti naised ei väsi oma nutikusega üllatamast. Kui näiteks laualamp sisekujundusse ei sobi, ei tähenda see ju veel, et selle peaks välja vahetama. Tuleb hoopis sobima panna!

Täpselt seda meelt oli ka Janet Oad, kes sai ämma käest endale laualambi, mis oli ilus küll, aga tema koju väga hästi ei sobinud. “Tõstsin seda ühest nurgast teise, kuna ideid, mis sellega ette võtta, ei olnud. Värvimine tundus liiga lihtne,” räägib Janet. Ühel päeval tabas teda aga idee: kui õige kataks lambi saviga!

“Ma ei olnud kunagi varem vana asja saviga katnud ega osanud arvata, mis sellest välja tuleb. Otsin voolimismassi ja otsustasin ära proovida – eesmärgiks oli betooni meenutava välimusega lambijalg. Erilist eeltööd ma ei teinud, puhastasin jala lapiga ja hakkasin pihta,” kirjeldab Janet.

Saviga katmine võttis umbes tunni ja kui see tehtud sai, pani Janet jala kuivama. “Ma ei arvestanud aga ühe asjaga! Savi kuivab ju kokku ja läheb katki!” ütleb Janet.

Esimest pragu nähes oli ta kindel, et see projekt ei õnnestu. Ette ta ka aga miskit ei võtnud: otsustas, et tuleb, mis tuleb. Hommikul selgus, et tulemus on suurepärane. “Lambijalg oli täiesti kuivanud ja mulle nii hullult meeldis! See oli täiesti praguliseks kuivanud. Osad suuremad tükid olid ka veidi lahti, aga need said kuuma liimiga kinni. Ma ei planeerinud seda nii, aga ma lihtsalt vaatasin ja imetlesin kui ilus see jäi!” ütleb ta.

Kui alguses plaanis Janet lambijalga värvida ja hiljem soovitati tal seda lakkida, et kindlam pind saada, siis Janet otsustas, et ei tee sellega mitte midagi – talle meeldib see just täpselt sellisena nagu on.

Hiljem tahtis ta ka ühe lillepoti samasuguseks disainida, aga ostis teistsuguse savi. “See ei tulnud selline välja. Avades sain kohe aru, et savi tekstuur on hoopis teine, veidi liimine. Seega, kui tahta sarnast tulemust nagu mul, tuleb valida võimalikult naturaalne voolimismass,” juhendab ta.

Janeti nipp on leidnud juba üsna mitmeid järgijaid ja paljud on sellest suurepärasest lahendusest vaimustuses. Nii saab koju sobima panna paljusid esemeid, mille viimistlus interjööri ei klapi, kuid mis vormilt muidu ideaalselt sobivad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.