Tee ise

Eesti paar ehitas köögi väga vingelt ja väga odavalt

Kööginurk pärast valmimist.Foto: Brette Lepik

Köögiremonti hinnatakse üheks kõige kallimaks projektiks kodu renoveerimise juures. Kui aga asjale nutikalt lähened, võib see projekt üsna soodne olla.

Saarlased Brette ja Bert Lepik on pühendunud taaskasutajad. Abielupaar peab Kuressaares sisutuspoodi Höme, kuhu on külaliste võõrustamiseks ehitatud ka korralik köök. See on poe üks suurimaid pilgupüüdjaid ja paneb inimesi tihti arvama, et poepidajad elavad poeruumides: nii õdus ja hubane tundub see otsast lõpuni oma kätega ehitatud köök.

Mõistagi hoidis abielupaar ka selle köögi ehitamisel endale omaseks saanud identiteeti ja tegi kööginurga taaskasutusmaterjalidest. “Väliterrassi laetaladest valmis köögi konstruktsioon. Viis maalt leitud kapiust said mineraalvärviga uue tooni ning puuduolevad uksed asendasime vanade aknaraamidega,” räägib Brette. Mingit joonist või plaani nad köögi ehitamiseks ei teinud: kõik sai nii nagu töö käigus juhtus.

Siis, kui midagi veel ei olnud. Foto: Brette Lepik

Ehituspoest sai siiski ostetud tagaseina paigutatud keraamiline plaat, mis on küll moodsa metroodisainiga, kuid klassikalise valge asemel hoopis hall. Brette tunnistab, et ta oli alati unistanud just valgest plaadist, aga kuna seda ehituspoes saada polnud, tuli halliga leppida. “Lõpptulemus on minu arvates sada korda erilisem ja parem kui oleks valge plaadiga jäänud. Seega ei tasu kunagi oma mõtetesse liiga kinni jääda!” ütleb ta.

Halli keraamilise plaadi paigaldamine. Foto: Brette Lepik

Ja nagu sellest, et köök valmis joonisteta, taaskasutusena ja väga odavalt, sai see heade sõprade abiga valmis ehitatud ka kõigest ühe nädalaga!

Taaskasutusköök on valmis. Foto: Brette Lepik

Vaata rohkem Höme blogist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.