Tee ise

Hea idee: Eesti mees lahendas koduse pesukuivatamise väga nutikalt

Pesupulgad.Foto: Pixabay

Hoolimata kuivatite pealetungist on majapidamistes endiselt säilinud vajadus üht-teist klassikalisel meetodil kuivatada. Kuhu asjad siis aga kuivama panna? Üks Eesti mees leidis suurepärase lahenduse.

Toanurgas vedelev pesurest ei ole silmale ilus vaadata ja kord sinna juba kuivama pandud esemed kipuvad paljudel pikemaks ajaks paigale jääma. Helerin Undi kaasa Heikki leidis aga hea meetodi, kuidas pesurestist mööda minna: ta ehitas pesukuivatamise süsteemi saunalava alla.

Saunalava alla ehitatud pesurestid. Foto: Helerin Unt

Pesu kuivatamiseks tuleb saunalava üles tõsta ja selle alt tulevad välja restid, kuhu saab pesu kuivama panna. Saunalava allalaskmiseks tuleb ülemised restid lihtsalt kokku lükata.

Helerini sõnul toimib leiliruum sel moel nagu suur kuivatuskapp. Niiskeks ruum ei lähe, sest neil on saunas sundventilatsioon. Kellel see puudub, neil soovitab ta elektrikerisega sauna puhul sauna lihtsalt madalal temperatuuril kütte panna.

Muidugi saab leiliruumi sel moel kasutada ka klassikalise puuküttekerisega sauna puhul: siis tasuks seda teha lihtsalt vahetult pärast saunapäeva, kui saun veel soe.

Restideks on kasutatud ehituspoest ostetud seinale kinnitamiseks mõeldud pesureste. Saunas kasutamiseks on oluline vaadata, et soetatavad restid ei oleks plastikust – need ei pruugi leiliruumi temperatuuridele vastu pidada, ütleb Helerin.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.