Tee ise

Tee ise: kõige lihtsam, nutikam ja soodsam lahendus lapse riietele

Stange sobib kokku teiste sarnases stiilis mööbliesemetega.Foto: Gina Metssalu

Kuidas paigutada lapse riided tuppa ära mugavalt ja käepäraselt? Gina jagab oma tänases kirjatükis juhtnööre.

Lastetoa sisustamine on ilmselt üks lihtsamaid ja lõbusamaid ettevõtmisi kogu majapidamises. Funktsionaalse ja hubase lastetoa saab loovust kasutades kujundada ka ilma suuri kulutusi tegemata.

Kui hakkasin enda kodus vastvalminud lastetuba sisustama, siis lähtusin sellest, et vähem on rohkem ja tahtsin hoida ruumi liigsest mööblist võimalikult vaba. Kõige keerulisem oli välja mõelda, kuidas hoiustada riideid.

Väikelapse riided on pisikesed ja enamasti lappesse volditud, nii tundus kummut nende hoiustamiseks esialgu ideaalne koht. Kui aga väikeses inimeses hakkas tuure koguma ISEloom, ei tundunud kummut mulle enam kõige parem valik.

ISE oli väikemehel vaja hommikuti särk ja püksid valida, need ka ISE kätte saada (enamasti osutus valituks justnimelt kõige alumine särk virnas) ja tihti oli ISE vaja lapsel ka asjad pesumasinast sahtlisse-kappi panna.

Ma küll mõistsin, et lapse arengu jaoks on väga oluline, et ta saakski ise otsustada, mida selga panna ja ise need asjad ka kätte, aga kogu see isemajandus tähendas korralikku kaost riiulitel ja see ei tundunud enam eriti jätkusuutlik lahendus.

Samuti olid kummutisahtlis koos erineva hooaja riided ja tihtipeale kulus hommikuti ülemäära auru sellele, et selgitada miks lühikesed püksid pole talvel õue minemiseks parim valik.

Tekkima hakkas juba ka arvestatav kogus rollimängu kostüüme- tihtipeale on väikemehel vaja kiirelt ümber kehastuda arstist politseinikuks, ninjaks ja kes-teab-mis ametimeheks veel. See kasvav kostüümiladu vajab samuti lapsele lihtsasti ligipääsetavat lahendust.

Nii otsustasingi ehitada imelihtsa riidestange, kuhu saab riputada vaid valiku riideid, mida laps sealt mõnusasti ise kätte saab. Jääb ära hommikune kemplemine, kõik riputatud riided on hooajale sobivad ja lapsele jääb siiski valikuvabadus.

Lastetoas võiks kõik harmoneeruda, siis on visuaalset müra vähem.

Selle lihtsa stange ehitamine võtab aega vaid mõned tunnid, kasutada saab igast ehituspoest kättesaadavat hööveldatud nelikantprussi. Vaja läheb vaid saagi, akutrelli ja peotäis kruve. Osavamad meistrimehed saavad kruvid soovi korral asendada tüüblitega.

Nelikantprussist on meil lapse tuppa ise ehitatud ka riiul ja lapse kasvule sobiv töölaud- kunstikeskus. Nii sobivad kõik mööbliesemed kenasti kokku.
Kuna tegelikult meeldib lihtsus ja funktsionaalsus ju kõigile, siis suurema lapse tellimusel valmis veelgi lihtsam stange ka tema tuppa.

Väga lihtsasti valmistatav kahest puitliistust A- kujulise riidestange isetegemise õpetus on leitav näiteks SIIT.
Stange kõrgust on võimalik kohandada lapse kasvu järgi käepäraseks, valides sobiva pikkusega liistud. Alumise riiuliplaadi asemele võid paigaldada hoopis kanga.

Kes aga tahaks oma mudilastele veidi uhkemat stanget, siis nutikas võimalus on kasutada tugipostideks samuti pea igast ehituspoest leitavaid trepipiirde poste. Samm- sammuline juhend meisterdamiseks on SIIN.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.