Tuleohutus

Kütmishooaeg täies hoos: traagilised õnnetused ja napid pääsemised

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Seoses kütmishooaja algusega on sagenenud tulekahjud elamutes, sealhulgas ka traagiliste tagajärgedega juhtumid. Eestis hukub aastas tulekahjudes jätkuvalt üle kolme korra rohkem inimesi kui mujal Põhjamaades.

Esmaspäeval edastas andur tulehäiresignaali Väike-Maarja eramust, millele reageeris Päästeamet ja G4Si patrullekipaaž. Kohale jõudes oli näha, et maja põleb ja Päästeamet hakkas maja kustutama. Põlengu kolle asus elutoas, kus köeti kaminat. Täpsemad tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud.

„Küttehooaeg on alanud ja kahjuks tuleb teateid tulekahjudest järjest rohkem. Soovitame lasta korstnapühkijal üle kontrollida küttekehad ja värskendada oma teadmisi kütmisest ning olla ettevaatlik ka kaminasse tuld tehes,” ütles G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul ja lisas, et tulekahjud on tihti põhjustatud hooldamata küttekehadest või valedest kütmisharjumustest.

Kloogaranna eramust tuli nädalavahetusel samuti tulehäire, millele reageeris patrullekipaaž. Esialgu maja välisel vaatlusel põlengut ei avastatud. Kuna häiresignaali edastus jätkus, siis omanik otsustas kohale tulla. Sisenedes saunamajja avastati, et tuba on suitsu täis. Esialgsel vaatlusel paistis, et ühel seinal pistikupesa süttis ja tuli levis seinale.

„See on taaskord näide sellest, kui ootamatult võib tulekahju tekkida. Põhjuseks võib olla kõikides majapidamistes olev elektriseade, olgu selleks boiler, veekeedukann või mõni laadija,“ märkis Tuul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.