Tuleohutus

Murettekitav statistika: viimati hukkus tulekahjudes nii palju inimesi 9 aastat tagasi

Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Traagilise lõpuga tulekahjusid juhtub Eestis endiselt liiga sagedasti. Detsember oli taaskord aasta tulesurmade rohkeim kuu ja viimati hukkus tulekahjudes ühes kuus nii palju inimesi 9 aastat tagasi.

“Eks õnnetused juhtuvadki peamiselt kõige ebasobivamal ajal ja erinevate asjaolude kokkusattumisel. Nende kokkusattumuste tabamiseks on aga loodud abimehed, mis võivad päästa meie ning meie lähedaste elu ja kodu,” viitas G4Si kommunikatsioonijuht Maxim Tuul suitsuanduritele, mida enamustel tulekahjudes hukkunutel polnud või ei olnud need töökorras.

Suitsuandurid muutusid Eestis kohustuslikult juba 14 aastat tagasi ning rusikareegel on see, et kui sa oma praeguses kodus andurit vahetanud ei ole, siis on see ilmselt eluea ületanud. Päästeameti andmetel on suitsuandurite eluiga olenevalt tootjast ja hinnast 3–10 aastat ning G4Si andmetel tuleb inimestel kontrollides tihti ette, et nende andur on juba aastaid tagasi aegunud.

Ka uus aasta algas tulekahjude osas kurbade sündmustega. 1. jaanuaril G4Sile laekunud häire puhul traagilisi tagajärgi polnud. Harjumaa korterist laekunud häirele reageeris patrullekipaaž. Peale mitmeid kordi uksele koputamist sai ekipaaž elanikuga ka ühendust. Selgus, et isik oli munad praadima pannud ning ise magama jäänud. Munad olid kõrbenud ning korter tossu täis.

Täna öösel aga teatati päästeametile elumaja tulekahjust Põlva vallas Kärsa külas. Juba teatamise ajal oli hoone leekides. Päästjate saabumise ajaks oli katus ja vahelaed sisse kukkunud, hoone rusudest leiti mitmetunnise otsimise järel hukkunud vanem meesterahvas. Põlengu suurte kahjude tõttu ei olnud suitsuanduri olemasolu võimalik selgitada.

See oli 2023. aasta esimene tulesurm. Detsember kujunes tulesurmade poolest eelmise aasta kõige traagilisemaks kuuks, kus hukkus 13 inimest. Kokku hukkus eelmisel aastal 49 inimest, üle-eelmisel aastal oli tulesurmasid 39. 

Päästeamet juhib tungivalt tähelepanu, et tulekahju varaseks avastamiseks peab kodus olema korralikult lakke paigaldatud laetud patareiga suitsuandur. See aitab avastada tulekahju algfaasis ning annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Alates 2022. aastast kütteseadmetega hoonetes kohustuslik ka vingugaasi anduri olemasolu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.