Laupäeval süüdatakse Eesti rannikualadel lõkked, et tähistada muinastulede ööd. Kuigi viimased nädalad on kostitanud loodust võrdlemisi rohke vihmaga, tuleb lõket tehes siiski järgida tuleohutuse põhireegleid, et vältida õnnetusi.
Laupäevaks prognoosib Riigi Ilmateenistus pilves selgimistega ilma. Mitmel pool sajab hoovihma ning tuule kiiruseks ennustatakse sisemaal 4-9, rannikualadel puhanguti 13 meetrit sekundis. Kuigi valdavalt on loodus niiske ja suuremas osas Eestist tuleoht puudub või on väike, tuleb siiski lahtist tuld tehes pidada kinni lihtsatest reeglitest, sest õnnetuse juhtumiseks piisab ka vähesest hooletusest. „Lõkke tegemisel tuleb hoolitseda selle eest, et lõkkekoha ümbrus oleks süttivast materjalist puhastatud ning lõkkes põletataks ainult selleks sobilikku materjali – puhast puitu, pappi või paberit,“ kordas Päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Viktor Saaremets üle ohutu lõkke põhitõed.
Tähtis on see, et lõkkepaiga juures oleksid igaks juhuks olemas esmased kustutusvahendid. Kuigi rannikualadel kustutusveest puudust pole, on oluline, et lõkkemeistril oleks käeulatuses ämber, millega vajadusel leeke summutavat vett ammutada. Ka vett võttes tuleb hinnata ohutust ning kui kaldaala on järsk ja raskesti ligipääsetav, tasub lõkke juurde varuda hoopis tulekustuti. Lõket tehes jälgib hoolas lõkkemeister tuule tugevust ja suunda – tuld tohib teha tuuletu või tuulevaikse ilmaga ning alati tuleb jälgida, et tuul ei kannaks sädemeid süttivatele pindadele. Lõkke minimaalne kaugus olgu metsast ja hoonetest vähemalt 8 meetrit, suurema lõkke puhul rohkemgi.