Uudis

56 tuntud eesti kunstniku tööd lähevad oksjonile, hinnad hinge kinni ei võta

Gustav Raua "Tartu vaate" repro. Foto: Galerii Vernissage

Laupäeval, 21. novembril tuleb enampakkumisele 56 eesti kunstniku enam kui 70 teost. Mõne teose alghind on üsna soodne.

Sügisoksjoni vanim töö on Oskar Georg Adolf Hoffmanni 1890. aastal valminud maal „Magav valvur“.

Lisaks on oksjonil esindatud kunstnik Olev Subbi kahe eri ajastu tööga, Gustav Raud silmapaistva pallasliku maaliga ja paljud teised armastatud kunstnikud nagu Ants Laikmaa, Johannes Võerahansu, Richard Sagrits, Richard Uutmaa, Miljard Kilk.

„Oksjonile tuleb täiesti erakordne pallaslase Gustav Raua 1943. aastal valminud õlimaal „Tartu vaade“, millel kunstniku käekiri avaldub pallaslaste koolkonnale omaselt. Kevadine linnavaade on loodud otsekui ühe hingetõmbega – maal justkui elaks. Meistriteos kuulub kindlasti Raua maastiku- ja veduudižanri tippteoste hulka ja teeks au igale muuseumile. Tegemist on kõige suurejoonelisema kunstniku teosega selles žanris ning see on maalitud autori viljakal loomeperioodil,“ rääkis galerii Vernissage juhataja Kristiina Radevall.

Pallase lõpetanud kunstnik Gustav Raud (1902–1968) oli Tartu silmapaistvamaid portree- ja maastikumaalijaid, kelle laadi iseloomustab lai ja hoogne pintslikäsitlus, koloriidis aga sagedased koobaltroheliste ja -siniste, ka tuhmsiniste ja ookertoonide kooslused.

Eesti kunstihuviliste pilgud on kindlasti pööratud ka Olev Subbi loomingule, millele on viimasel aastal mitu näitust pühendatud. Oksjonile tuleva kahe Subbi maali, „Jõekallas Karepal“ ja „Lend üle linna“ valmimise vahele jäi 43 aastat.

Olev Subbi “Jõekallas Karepal”

Eri ajastutest pärit maalid annavad võimaluse vaadelda kunstniku stiili ja väljenduslaadi muutust ajas. Hilisemal perioodi tavatses Subbi vastandada looduslähedast ja mahedamalt käsitletud pildiosa abstraktsele ja jõulisele kujundile.

Vernissage galerii sügisoksjon toimub laupäeval, 21. novembril Hilton Tallinn Park hotellis, kuid oksjonil saab osaleda ka veebisis.

Oksjonile tulevate teoste näitus on avatud kuni 20. novembrini Vernissage galeriis. Oksjonikataloogi ja alghindadega saab tutvuda SIIN.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.