Uudis

7 ideed, kuidas koju sunnitud lastele meelelahutust pakkuda

Foto: Shutterstock

Koolist, trennidest ja huviringidest eemale jäänud laste lõbustamine võib neil päevil vanematele korralikuks väljakutseks kujuneda. Millega siis järeltulijate meelt lahutada?

Kindlasti pole vaja hakata lapse lõbustajaks, aga selleks peab küll valmis olema, et mõnikord on vaja lapsele ideid välja pakkuda või aidata tal mõne ajaviite jaoks ettevalmistusi teha. Võtame siis rahulikult ja asume tegutsema.

Minge kindlasti õue!

Seda ei jõua praegu ära korrutada, aga kui te olete kogu perega terved, siis isolatsioon ei tähenda seda, et õue ei võiks minna. Vastupidi, suisa peabki minema, sest värske õhk ja füüsiline koormus aitavad tugevdada immuunsust ja hoida rea peal vaimset tervist.

Tehke koos süüa

Kõigil toidukordadel ilmselt liiga aeganõudev, aga vähemasti ühe toidukorra valmistamisesse võiks kaasata ka lapsed. Nad aitavad reeglina väga hea meelega.

Kodune takistusrada

Kui pinda on, saab tuppa ehitada korraliku takistusraja, mida lastel põnev ületada. Jälgida tuleb vaid, et ehitised tervisele ohtlikuks ei kujuneks, seega võiks valmistamisel kumbki lapsevanemaist siiski silma peal hoida.

Värvimine ja meisterdamine

Paras aeg anda lastele kätte kõik meisterdamisvahendid JA võtta samas rahulikult, kui nad nendega lödistama ja mäkerdama kukuvad! Pole mõtet oma närve kulutada sellele, kui riided mustaks saavad või elamine rohkem koristamist vajab.

Aaretejaht

Suurepärane mäng nii tuppa kui õue, pakub põnevust ja rõõmu suurtele ja väikestele. Nõuab küll väikest ettevalmistamist, aga samas mitte ülearu suurt. Sobib hästi nädalalõpu-meelelahutuseks.

Erinevad teaduskatsed

Netist leiab palju häid juhiseid kodusteks teaduskatseteks lastele. Mõned neist on sellised, et näiteks algkooliealised lapsed saavad edukalt ka iseseisvalt nende läbiviimisega hakkama. Vanemal tuleb vaid info välja otsida.

Lugemine ja lauamängud

Vaiksemaks tegevuseks sobivad hästi raamatute lugemine ja lauamängud. Ole valmis selleks, et lugema on vaja last sageli suunata, aga kui ta raamatu kord juba kätte võtnud, ei pruugi ta tahta seda enam käest ära pannagi.

Ja nädalavahetusel võtke kätte ja ÄRGE MINGE VIRU RAPPA TRÜGIMA, vaid parem loodusesse prügi koristama.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses