Uudis

Arabia uutel muuminõudel avastab Muumitroll talvevõlumaad

Uued muumitassid tulevad!Foto: Shutterstock

Selleaastastel Arabia Muumi talvekollektsiooni nõudel on kujutatud imelist talve, mida Muumitroll kogeb esmakordselt.

Komplekti kuuluval kruusil, kausil, minikruusidel ja kohvilusikatel on kujutatud Muumitroll ja ta sõbrad, kes vaatavad Lumehobust silmapiiri taha kadumas. Kollektsioon on jätk Tove Janssoni raamatule “Muumi kesktalv” (1959).

Alates 2006. aastast on Arabia välja andnud 16 hooajalist kruusi, mis kõik on saanud inspiratsiooni Tove Janssoni raamatust “Muumi kesktalv”. Tänavu on Arabia illustraator Tove Slotte Janssoni raamatu põhjal loonud ka uued illustratsioonid, mis räägivad omaette lugu.

Nii saab selleaastases talvekollektsioonis näha talve imelist, kuid mõnikord karmi poolt. Kuigi peamiselt võib nõudel silmata Muumitrolli ja ta sõpru, siis tegelikult annavad talvisele loole erilise tähenduse ka Lumehobune ja Jäänaine.

Kuuvalgus äratab Muumitrolli

Tove Janssonil oli imeline oskus luua õrnasid illustratsioone ilmast ja aastaaegadest vaid mõne peene joonega. Nii on ka kuuvalgust ja lund kujutavatel nõudel näha jooni, mis osavalt loo atmosfääri elavdavad. Kruusi sinine värvus sobib lummava looga samuti ideaalselt.

Kuuvalgust ja lund kujutavad nõud viivad vaatajad tagasi Tove Janssoni raamatu “Muumi kesktalv” algusesse, kus kuuvalgus piilus aknast sisse ja paistis otse Muumitrolli näole. Valgus aga äratas Muumitrolli, kes ei suutnud enam magama jääda.

Kuna reeglina magavad muumid terve talve, nägi ja koges Muumitroll ülejäänud talve jooksul talle täiesti uusi ja senitundmatuid asju. Kuuvalgust ja lund kujutava kruusi illustratsioon pärineb raamatust “Muumi kesktalv”.

Kruusi teisel küljel on näha hommikumantlisse mässitud Muumitrolli, kes kohtub hea sõbra Väikese My ning uue tuttava Tuu-Tikiga. Hommikumantli leidis Muumitroll saunamajast ning ta kannab seda seni kuni talvine karusnahk muutub veidi paksemaks ja kaitsvamaks. Illustratsioonil seisavad Muumitroll, Väike My ja Tuu-Tiki mereranna ääres ning jälgivad, kuidas ellu ärganud Lumehobune eemale kappab.

Uus kollektsioon sisaldab kruusi (0.3l), kaussi (15cm), minikruuse ja lusikaid (2tk).

Hooajaline komplekt on saadaval limiteeritud koguses 1. oktoobrist 2021 kuni 28. veebruarini 2022. Tassi ja kruusi hinnaks on 24,90, lusikad maksavad 10,90 ja minikruuside komplekt 21,90.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.