Uudis

Eelnõu muudab korstnapühkijaga asjaajamise senisest lihtsamaks

Korstnapühkija.Foto: Mihkel Maripuu, Postimees Grupp

Tuleohutuse seaduse muutmise eelnõu näeb muu hulgas ette, et korstnapühkimisaktid muutuvad digitaalseks, samuti muutuvad digitaalseks ahjupassid.

Siseministeeriumi pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna nõunik Mari Tikan ütles BNS-ile, et tuleohutuse seaduse muutmise eelnõus on sees idee muuta korstnapühkijate ja päästeameti vaheline suhtlus digitaalseks. Tikani sõnul tähendab see, etkui praegu koostab korstnapühkija peale tööd korstnapühkimise akti, mis jääb küttesüsteemi omanikule, siis tulevikus hakkab korstnapühkija oma tehtud tööd kandma päästeinfosüsteemi.

Päästeamet hakkab saama teavetküttesüsteemi puhastamise kohtapäästeinfosüsteemist ning inimesed ei pea enam säilitamakorstnapühkija akti. Tikan tõi näiteks, et eramajas on kohustus kutsuda korstnapühkija kord viie aasta jooksul ning seega tuleb akti säilitada viis aastat.

Samamoodi sisestatakse päästeinfosüsteemi ka kõik küttesüsteemi puudused, mis korstnapühkija tuvastab – praegu toimub sellealane teabevahetus peaasjalikult meili teel.Päästeinfo süsteemis olev küttesüsteemide register hakkab inimestele saatma ka meeldetuletusi, kui küttesüsteemi puhastamise aeg läheneb, lisas Tikan.

Infot, kas ahi on puhastatud ning kas kas seal on puudusi tuvastatud või mitte, saab süsteemist igaüks järgi vaadata. Infot korstnapühkija akti sisu ja puuduste sisu kohta näevad ainult elamu omanik, puhastaja ja päästeamet.

Tikani sõnul kehtib eeltoodu ka pottseppade kohta, kes hakkavad andmeid ehitatud ja korrastatud küttesüsteemide kohta samuti infosüsteemi kandma. See tähendab, et kõik praegused niinimetatud ahjupassid saavad samuti digitaalseks.

Tikani sõnul on digitaalse infovahetuse peamine eesmärk koguda andmeid küttesüsteemide seisukorra kohta ja kiirendada andmevahetust. Selliseid andmeid on vaja eelkõige nii ennetus- kui järelevalve tegevuste planeerimiseks, aga ka inimestele selle protsessi mugavamaks tegemiseks.

Lisaks muudab selline lahendus teenused kvaliteetsemaks, sest ilma vajaliku kutsetunnistuseta pottsepp või korstnapühkija infosüsteemi andmeid sisestada ei saa. Samas peaks mõne aasta jooksul siiski kõigi küttesüsteemide kohta ilmuma digitaalne märge nende puhastamise kohta, aga seda ei saa teha ilma vajaliku kutsetunnistuseta isik.

Muudatus jõustub kavade kohaselt uue aasta suvest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.