Uudis

Ekspert: Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind langes juulis alla 2000 euro

Tallinn.Foto: Ben Bender

Juulis tõusis Tallinna korterite müügitehingute arv võrreldes varasema kuuga viis protsenti, kuid keskmine ruutmeetri hind langes seitse protsenti 1986 euroni.

1Partner Kinnisvara juhi Martin Vahteri sõnul ületas Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind 2000 eurot esimest korda täpselt aasta tagasi juulis ning on vahepeal pigem üle selle olnud.

Vahteri sõnul näitab tänavu juulis korraldatud kinnisvaraekspertide uuring, et pooled vastanutest usuvad, et pealinna korteri ruutmeeter maksab aasta lõpus üle ning pooled, et alla 2000 euro. “Eks ta aasta lõpus selle numbri juures ongi ning suuri kõikumisi ei ole oodata,” kommenteeris Vahter.

“Üldiselt on ootus hinnalangusele turul taandunud ja kinnisvarahindajad praegu numbreid allapoole ei korrigeeri,” sõnas Vahter. “Keskmise ruutmeetri hinna langus juulis on suures osas mõjutatud uute ja suhteliselt kallimate korterite osakaalu vähenemisega kõikidest tehingutest, mis viibki ühiku keskmise hinna alla.”

Vahteri sõnul tehti möödunud juuliga võrreldes tänavu viiendiku vähem tehinguid. “Kuid üldiselt oli pigem tavaline kui erakordne suvekuu,” kommenteeris ta.

“Täiesti tavapärases mahus tehakse tehinguid odavamas, 50 000 ja 100 000 euro vahemikus ning 250 000 ja kallimate korteritega,” sõnas Vahter. Tehinguid on vähem keskklassi ehk 100 000 ja 180 000 euro vahemikus.

“Soodsamaid tehingud teevad need, kel on lihtsalt vaja kuskil elada ja kallimaid, kel raha piisavalt varuks,” ütles Vahter. “Paistab, et keskklass ongi rohkem isikliku tuleviku osas äraootav. Turuaktiivsuse osas on praegu põhiküsimus mitte kas, vaid millal see keskmine segment taastub.”

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 881 ostu-müügitehingut, mis on seitse protsenti rohkem kui juunis. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 114,6 miljonit eurot, mis on 10,5 protsenti rohkem kui eelmisel kuul ja 27 protsenti vähem kui eelmise aasta juulis.

Juulis müüdi Tallinnas 663 korterit, mis on viis protsenti rohkem kui juunis. Kalleima korteri eest saadi 870 000 ja odavaima eest 1000 eurot. Samuti müüdi 26 hoonestatud elamumaa kinnistut, mis on kahe võrra vähem kui varasemal kuul. Kalleima elamu väärtuseks oli 9,7 miljonit ja soodsaima hinnaks tuhat eurot.

Ka läks juulis Tallinnas müügiks kümme elamumaa krunti, mis on juuniga võrreldes kahe võrra vähem. Kalleim krunt maksis pool miljonit ning odavaim 28 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.