Köök

Foto: Eesti naine on talveks täiesti uskumatult valmistunud

Hoidised.Foto: Pixabay

Tubli Eesti naine eelseisvat talve pelgama ei pea: ta on selleks pool suve ja sügist väga põhjalikult valmistunud.

Margit Helenurmest on saamas legend: igal sügisel ringlevad Facebookis fotod tema tohutust hoidistevarust, mida inimesed ära imestada ei suuda.

Ka sel aastal ei vedanud Margit alt: kokku sai hoidiseid 600 purgi jagu. “Kiiks on endine,” sõnab naine ise ja kinnitab, et hoidistega on kõik väga rahul, kõik kiidavad ja kõik riiulid saavad suveks jälle tühjaks.

Margit Helenurme pere talvel nälga juba ei jää. Foto: Erakogu

Tänavu lähenes Margit asjale pisut konservatiivsemalt ja uute maitsetega katsetama ei hakanud. Läks kindla peale välja. Väga kiidab ta heldet aastat, sest saadusi, millest hoidiseid valmistada, tuli rikkalikult. “Mees kinkis uue kasvuhoone ka,” lisab Margit. See tähendab, et esmakordselt kasvatas ta kõik taimed ise ja ise hoidistas saagi.

Et puud olid õuntest lookas, sai pressitud ka 300 liitrit õunamahla. “Ikka mõeldes, et kui puu kannab, tuleb iga punn purki teha, ära süüa,” räägib Margit asjalikult. Õunamoositegu sel aastal ette ei võetud – vahelduse mõttes.

Ka soolaseened jäid tänavu valikust välja: selle asemel on need purkides marineerituna, nii klassikalisel moel kui ka tšilliga.

Suure erandina valmis tänavu kreegimoos, kuid üldjoontes on moosi tänavu pigem vähe: põhirõhk läks soolastele salatitele ja õunamahlale.

Päris arvestatav osa purkisaanust on juba äragi söödud, muist ka kingitud. “Rõõmustan, et kõikidele mu maitsed meeldivad ja paljud on hakanud ka ise katsetama. Minu tubli isa vahel kirjutab Facebooki kaudu, et kuidas sa seda teed, mul just pott tulel, vot see on äge!” ütleb Margit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.