Uudis

Gripilaine jõuab Eestisse jaanuaris

Foto: Shutterstock

Terviseamet prognoosib gripipuhangut jaanuariks, mil lõpeb koolivaheaeg ja lapsed lähevad taas kooli, edastas pühapäeval ETV uudistesaade “Aktuaalne kaamera”.

Enne pühi gripi levik laienes, kuid puhangut ei olnud.

Jõulupühade eelsel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viiruste tõttu arstide poole 3000 inimest, mis on sama nagu nädal varem. Grippi haigestunute osakaal suurenes 18 protsendi võrra. Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal nii A kui ka B gripiviirusesse haigestumist.

Terviseameti andmetel vastavad vakstiinid just nendele tüvedele ja ka praegu soovitatakse end gripi vastu vakstineerida. Immuunsus tekib kaks nädalat pärast vaktsineerimist.

“Praegu on veel täiesti viimane hetk ennast vaktsineerida. Kui juba gripp kohal on, siis on võib-olla tõesti vaktsineerimine hiljaks jäänud,” rääkis perearstikeskuse OÜ Meditiim perearst Eero Merilind.

Merilind kinnitas, et sel aastal on soovitud end vaktsineerida rohkem kui mullu. Terviseameti andmetel telliti Eestisse selleks aastaks 200 000 doosi gripivakstiini ning vajadusel saab juurde veel 20 000 doosi.

Kuigi grippi haigestumise intensiivsus on praegu madal, hindab terviseamet selle levikut laialdaseks, sest grippi esineb peaaegu kõikjal Eestis. Gripp levib piisknakkusega. Gripi leviku ajal on tähtis pesta rohkem käsi ja hoiduda rahvarohketest paikadest.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.