Uudis

Ise sisselülitunud pliit põhjustas Tartus tuleohu

Elektripliit.Foto: Shutterstock

Kolmapäeval põhjustas Tartus ühes ridaelamus tuleohu pliit, mis end ise sisse lülitas ja sellel olnud panni kärssama ajas.

31. märtsil, kolmapäeval kell 17.24 sai turvaettevõtte G4S juhtimiskeskus häireteate Nublu suitsu- ja vinguandurilt. Andur tuvastas Tartus Raadi-Kruusamäel asuvas ridaelamu tüüpi majas suitsu. Turvafirma juhtimiskeskusel ei õnnestunud majaelanikuga ühendust saada ja olukorda saadeti kontrollima G4Si patrull.

Turvatöötaja jõudis sündmuskohale mõne minutiga. Majanaaber märkas aknast turvameest ja tuli uurima, mis on juhtunud. Koos siseneti korterisse, kust tuli Nublu suitsu- ja vinguanduri häiresignaal, sest kardeti, et seal võib olla inimene.

Turvamehe sõnul olid toad nii paksu tossu täis, et ühest ruumist teise praktiliselt ei näinud. Köögist leiti pliidi peal kõrbev pann. Ühtegi inimest tubades siiski polnud.

Perenaine saabus koju paar minutit peale seda, kui majanaaber ja turvatöötaja olid tuppa sisenenud. Elanik polnud toimuvast teadlik ja leidis endale üllatuseks eest tube tuulutava turvatöötaja ja naabri.

Elanik ütles turvatöötajale, et pliit oli mõnda aega tagasi ilmselt rikki läinud, sest lülitas end aeg-ajalt ise sisse. Põlenguoht tekkiski sellest, et pliit oli end tõenäoliselt ise sisse lülitanud ja sellel olnud pann läks seetõttu kärssama.

Õnneks hoiti tulekahju ära, sest Nublu suitsu- ja vinguandur tuvastas suitsu ja teatas sellest G4Si juhtimiskeskusele, kes saatis sündmuskohale turvatöötaja.

Tekkinud kahju piirdus kõrbenud panni, suitsu täis tubade ja tugeva kõrbelõhnaga. Päästjate abi vaja ei läinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.