Enim kahjusid Harjumaal
Kindlustaja sõnul püsib kahjustada saavate esemete nimekiri igal aastal väga sarnane hoolimata sellest, et tormide kontekstis räägivad ja jagavad hoiatusi nii Päästeamet kui ka kindlustusseltsid. Enim saavad kahjustada piirdeaiad, eriti sellised, mis on juba enne tormi täbaras seisus. Samuti erinevad katusealused, hoovis asuv vara nagu batuudid, aiamööbel ja robotniidukid, samuti hoonete katused. Paraku on kahjude peasüüdlaseks tavaliselt murduvad puud. Sel aastal on murdunud puu kahjustanud eluhoone katust ja terrassi ning teisel juhul piirdeaeda ning kahjud vastavalt 5100 eurot ja 4800 eurot. Samas on ka teada üks murdunud kaselatv, mis kahjustas batuuti ja põhjustas 310 euro suuruse kahju.
„Sagedased on ka juhtumid, kus tuul lennutab aknasse hoovis olevaid esemeid, näiteks kinnitamata batuudi, aiamööbli või kortermaja rõdul ketiga ripptooli. Kahju pole alati tohutult suur, aga ebamugavust põhjustab küll ja sellised juhtumid saaks päris kerge vaevaga ära hoida. Hiljuti oligi meil üks juhtum, kus aiamööbel ei olnud kinnitatud, mistõttu tormiga tuule alla võttis, mööda aeda ringi lendas ja kahjustada sai. Kahju suurus 1405 eurot,“ tõi Gilden näiteid tormikahjudest.
Peamiste kahjupiirkondadena toob kindlustaja välja nii Tallinna ja selle lähiümbruse, kus tormidest on saanud sel aastal räsida enim majapidamisi.
Gildeni sõnul moodustavad tormikahud arvuliselt pea 5% kõikidest kahjudest ning kahjukäsitlejad toimetavad nendega igapäevaselt, sest kahjusid põhjustavaid tugevaid tuuleiile on piirkonniti ka siis kui suurt hoiatust meedia kaudu ei anta.
Äike armu ei anna
Tormidega kaasneb tihtilugu ka äike ning sel puhul saab rääkida kahest suuremast kahjude grupist: tulekahjud ning liigpinge tagajärjel tekkivad seadmekahjud.