Kõige olulisem on piirata edasiste kahjude tekkimist. Kui torm saab läbi, aga katkisest katusest sajab vihm hiljem ikkagi läbi, siis on kindlustusel osaline või täielik õigus kahjude hüvitamisest keelduda. Seetõttu tuleb koheselt vajalikud meetmed tarvitusele võtta, näiteks kutsuda töömees või parandada/katta võimalusel katus tormikindlalt ise, lüüa vineeriga kinni purunenud aknad, koristada kinnistult ja hoonelt tormis murdunud puuoksad, vaadata üle aiaehitised ja kasvuhoone ning paranda koheselt logisevad või lahti tulnud osad.
Realistliku pilguga tuleb hinnata püsti jäänud puude ja suurte oksade olukorda – ka pärast tormi võib mõni nõrgem koht järele anda ning hiljem kahju tekitada. Seepärast tasub võimaluste piires likvideerida ohtlikuna näivad oksad ja puutüved. Elektriliinidele ja ehitistele langenud suuri puid ei tohi ise puutuda, vaid appi tuleb kutsuda Päästeamet.
Kui eluruumid on saanud veekahju, eemalda kannatada saanud piirkonnas vooluvõrku ühendatud koduseadmed ning ära neid enne tagasi lülita, kui oled veendunud, et see on ohutu.
Tormis kannatada saanud või murdunud puude alla jäänud sõidukid kodukindlustuse alla ei kuulu, nende kahjud katab kaskokindlustus. Hoolikas peremees väldib sõidukitele tekkida võivat kahju juba eos ning pargib enne tormi puhkemist auto puudest eemale, võimalusel garaaži või mõnda katuse alla olevasse parklasse, näiteks kaubanduskeskusesse. Maa-alustesse parklatesse ei ole soovitav enne tormi autot jätta, kuna tulvavesi voolab ikka allasuunas ning auto võib sattuda uppumisohtu.
Dokumenteeri kahjud
Torm või mõni muu loodusnähtus tekitab kahju nii kodule, õuele ning sõidukitele. Võimalusel tee kahjustustest selged fotod. Kõige sagedamini räsib torm katuseid, aga kindlustuse alla kuuluvad lisaks lõhutud katustele veel purunenud aknad-uksed, lahti rebitud maja välisvooder, samuti õues kannatada saanud kasvuhoone või garaaž.